Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2021, 09:54

autor: Iltutmiś

Age of Empires 4 na nowych trailerach, a tam muzułmanie i bitwy na morzu

Nowe zwiastuny Age of Empires 4 prezentują morskie floty oraz przybliżają cywilizację Abbasydów i jej wielbłądzich jeźdźców. W nadchodzącym RTS-ie trudno będzie się nudzić.

AGE OF EMPIRES 4 W SKRÓCIE:
  • Produkcja dostępna będzie od 28 października 2021 roku na Steam i Xbox Game Pass.
  • W dniu premiery możliwa będzie rozgrywka jedną z ośmiu oferowanych cywilizacji.
  • Na graczy czekać będą cztery kampanie historyczne oparte na losach Mongołów, Normanów, Rosjan, Francuzów i Brytyjczyków.

30 lipca opublikowane zostały dwa nowe trailery prezentujące zawartość nadchodzącej kontynuacji serii słynnych RTS-ów. Na pierwszym z nich możemy dokładnie przyjrzeć się cechom muzułmańskiej cywilizacji dynastii Abbasydów (opartej na panujących przez prawie 800 lat nad światem Islamu kalifacie Abbasydów i sułtanacie mameluków). Jej charakterystyczną jednostką będą jeźdźcy wielbłądów, a specjalnym budynkiem Dom Mądrości.

Drugi zwiastun ukazuje możliwe w Age of Empires 4 morskie potyczki, w których wykorzystamy floty statków wojennych. Tak jak w poprzednich częściach, woda i ziemia będą stanowić miejsce walk z przeciwnikami. Na pierwszy rzut oka przedstawione trailery nie wskazują, żeby gra miała bardzo obciążać nasze komputery. Nie stanie się to jednak kosztem jej wyglądu.

Graficznie gra prezentuje się dobrze – widoczny jest postęp technologiczny w stosunku do poprzedniej edycji Age of Empires. Tytuł przypomina podobne, współczesne produkcje, takie jak Twierdza: Władcy Wojny. Budynki zostały ładnie zaprojektowane, a wygląd jednostek, choć oszczędny w detalach, oddaje ich charakter. Trójwymiarowość gry wzbogaca plansze w nierówności terenu, które prawdopodobnie będziemy mogli wykorzystać w taktycznym zdominowaniu przeciwników.

W Age of Empires 4 zagramy jedną z ośmiu cywilizacji. Poza zapowiedzianą pod koniec lipca dynastią Abbasydów będziemy mogli sprawdzić się jako przywódcy Chińczyków, Anglików, Francuzów, Mongołów, Rusów, sułtanatu Delhi czy Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W nowej produkcji Relic Entertainment w dniu premiery dostępne będą cztery kampanie historyczne – Powstanie Moskwy, Imperium Mongołów, Kampania Normańska i Wojna Stuletnia.

Premiera Age of Empires 4 odbędzie się 28 października 2021 roku, a gra dostępna będzie na PC na platformie Steam oraz w ramach Xbox Game Pass.