Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2021, 10:31

autor: hexx0

Steampunkowe RPG od twórców Wasteland 3 - są kolejne przecieki

Project Cobalt to prawdopodobnie robocza nazwa jednej z dwóch gier, nad którymi pracuje studio inXile Entertainment. Projekt ma być pierwszoosobowym RPG-iem osadzonym w steampunkowym uniwersum i ukaże się za kilka lat.

O tym, że studio inXile Entertainment pracuje nad dwiema nowymi grami, wiemy od dłuższego czasu. Pojawiały się pogłoski, jakoby jeden z tych projektów miał być pierwszoosobowym RPG-iem osadzonym w steampunkowym uniwersum fantasy. Teraz zostały one w pewnym stopniu potwierdzone przez Jeza Cordena, prowadzącego podcast Xbox Two. W jego ostatnim epizodzie (patrz poniżej) twórca ze sporym przekonaniem określił niezapowiedzianą grę amerykańskiego studia jako Project Cobalt.

Co ciekawe, to właśnie roboczej nazwy nowej gry Corden wydawał się najbardziej pewny. Kwestie pierwszoosobowej perspektywy i steampunkowego uniwersum pozostawił w sferze domniemania. Wydaje się jednak, że Jez Corden wie o nowym projekcie inXile Entertainment więcej, niż chce (lub może) powiedzieć. Ponadto jego „domysły” pokrywają się z pogłoskami, które krążą po sieci od dłuższego czasu.

Co jeszcze prawdopodobnie wiemy na temat Project Cobalt? Tytuł ma być nową marką i korzystać z silnika Unreal Engine 5, którego możliwości zobaczyliśmy na niedawnym demie. Wideo prezentuje się bardzo obiecująco – warto w tym miejscu przypomnieć, że Brian Fargo, szef inXile Entertainment, ekscytował się jakiś czas temu oprawą graficzną, projektem i scenariuszem tworzonego przez studio tytułu. Deweloper nie ukrywał jednak, że na wieści o nowej produkcji będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Wszystko zatem spina się w jedną całość: Project Cobalt to prawdopodobnie będące na bardzo wczesnym etapie prac pierwszoosobowe RPG osadzone w steampunkowym uniwersum fantasy, które da początek nowej serii. Sporo pomysłów jak na jedną grę, więc warto poczekać na ich oficjalne potwierdzenie. Niemniej kierunek, który mogło obrać inXile Entertainment, wydaje się więcej niż ciekawy. Oby podobnie było w przypadku drugiego projektu studia.