Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2020, 21:04

autor: Ender

Nowe RPG twórców Wasteland w steampunkowym uniwersum

Wiele wskazuje na to, że tajemniczy nowy projekt RPG studia inXile Entertainment może zostać osadzony w steampunkowym uniwersum fantasy. Krążące po sieci poszlaki zdają się potwierdzać również to, że kluczowe stanowiska przy projekcie zajmują twórcy legendarnej już gry Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi.

Należące do Microsoftu studio inXile Entertainment zakończyło jakiś czas temu prace nad Wasteland 3. Jak wiemy, zespół przygotowuje się w tej chwili do produkcji kolejnej ambitnej gry RPG. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się nawet, że będzie napędzać ją silnik Unreal Engine 5.

Jeden z użytkowników forum ResetEra wpadł potencjalnie na trop inspiracji, jakie czerpać będą autorzy przy tworzeniu świata nowej gry. Odkrył on bowiem, że kluczowi deweloperzy inXile Entertainment są kuratorami kilku rozległych i stale uzupełnianych kolekcji steampunkowych ilustracji i zdjęć w serwisie Pintrest. Przedstawiają one zarówno miejsca, stroje, postacie lub miejsca, jak i różnego rodzaju gadżety oraz bronie stworzone w oparciu o tę estetykę.

Wspomniani deweloperzy to Jason Anderson oraz Chad Moore. Obaj są ojcami i jednymi z najważniejszych twórców legendarnego już steampunkowego RPG Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, wydanego w 2001 roku przez nieistniejące od lat studio Troika Games. Dwadzieścia lat temu Anderson był prezesem Troiki i pracował nad dialogami oraz skryptem Arcanum. Moore natomiast zajmował się wówczas projektami graficznymi świata gry.

Niegasnąca miłość obu panów do steampunku nie byłaby niczym specjalnym, gdyby nie fakt, że są blisko związani z nowym projektem inXile. Anderson jest w tej chwili jego reżyserem, a Moore zajmuje wpływową pozycję głównego designera studia. Nie jest więc dziwne to, że w ramach przygotowań do rozpoczęcia produkcji gry twórcy mogą zbierać intensywnie graficzne materiały źródłowe, docelowo będące inspiracją dla zespołu deweloperskiego.

Na razie pozostają nam tylko spekulacje. Grę od premiery dzieli bowiem co najmniej kilka lat i w tym czasie może się jeszcze wiele zmienić. Niewątpliwie przyszła jednak pora na kolejne prawdziwie steampunkowe RPG. Mimo popularności tej estetyki, fani gier nie otrzymali do tej pory zbytu wielu naprawdę dobrych fabularnych produkcji wykorzystujących jej pełny potencjał.

  1. Oficjalna strona inXile Entertainment