Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2020, 13:23

autor: Bartosz Woldański

Twórcy Wasteland 3 pracują nad nowymi grami RPG

Brian Fargo ujawnił, że w odpowiedzialnym za Wasteland 3 studiu inXile Entertainment trwają prace nad nowymi grami RPG. Nie należy jednak spodziewać się prędko ich premiery.

Twórcy Wasteland 3 pracują nad nowymi grami RPG - ilustracja #1
Po przejęciu przez Microsoft praw do marki Fallout wszystko jest możliwe.

Twórcy bardzo dobrze przyjętego przez graczy i recenzentów Wasteland 3 nie spoczywają na laurach i obecnie pracują nad dwiema nowymi grami RPG. Tę informację potwierdził Brian Fargo, szef studia inXile Entertainment, dopowiadając na Twitterze, że drugi tytuł znajduje się w początkowym stadium fazy preprodukcji, a więc mowa o bardzo wczesnym etapie. Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej poza tym, że na efekty prac poczekamy sobie długo. Nie powinno to jednak nikogo dziwić – wystarczy przypomnieć sobie, ile czasu zajęło studiu inXile Entertainment stworzenie Wasteland 3 (od oficjalnej zapowiedzi do premiery minęły cztery lata).

Jakich tytułów można spodziewać się po inXile Entertainment? Nie jest jasne, czy Brian Fargo ze swoim zespołem zamierza kontynuować serię Wasteland. Być może postapokaliptyczny świat zostanie wykorzystany w zupełnie innej grze, wzorem studia Obsidian Entertainment i rozgrywającego się w uniwersum Pillars of Eternity pierwszoosobowego RPG-a Avowed. Nowe możliwości stwarza również przejęcie firmy Bethesda przez koncern Microsoft. Brian Fargo był założycielem studia Interplay Entertainment, odpowiedzialnego za pierwsze odsłony cyklu Fallout, więc druga gra RPG, której preprodukcja dopiero się rozpoczęła, może być spin-offem kultowej serii.

Wiemy również, że przynajmniej jeden z nadchodzących tytułów porzuci silnik Unity. Studio inXile Entertainment przyznało bowiem kilka miesięcy temu, że jego kolejny projekt z gatunku RPG, przy którym najprawdopodobniej pomaga jeden ze współtwórców systemu walki w God of War, powstanie na Unreal Engine 5. Zespół deweloperski pracuje także nad Frostpoint VR: Proving Grounds oraz dodatkami DLC do Wasteland 3, które planowano na długo przed premierą gry.

Twórcy Wasteland 3 pracują nad nowymi grami RPG - ilustracja #2
Studio inXile Entertainment nie może narzekać na brak projektów.

Ostatnią produkcją studia inXile Entertainment jest Wasteland 3, który wyszedł 28 sierpnia bieżącego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków i obecnie twórcy regularnie pracują nad usuwaniem błędów.