Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 16:05

autor: Vergil

Recenzje Wasteland 3 – inXile w doskonałej formie

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Wasteland 3. Wśród ocen dominują dziewiątki, co wskazuje na to, że studio inXile Entertainment przyłożyło się do tego projektu; fani gatunku RPG i postapokaliptycznych klimatów powinni więc być zadowoleni.

W SKRÓCIE:
 1. średnia pierwszych ocen gry Wasteland 3 na PC wynosi wg serwisu Metacritic 86%;
 2. najważniejsze zalety wymieniane przez recenzentów to dobrze zaprojektowany świat reagujący na nasze poczynania, doskonałe dialogi i fabuła oraz dopracowany system walki;
 3. produkcja ma jednak nieco bugów, a jej optymalizacja na komputerach osobistych mogłaby być lepsza.

Światło dzienne ujrzały pierwsze recenzje gry Wasteland 3, czyli najnowszego dzieła studia inXile Entertainment. Gracze, którzy czekali na ten tytuł, aczkolwiek z jakiegoś powodu obawiali się o jego jakość, mogą odetchnąć z ulgą. Z opinii branżowych krytyków wyłania się bowiem obraz nie tylko dopracowanego, lecz także wyjątkowo rozbudowanego RPG-a.

Poniżej czeka na Was zestawienie pierwszych not, natomiast dalej – krótkie omówienie najważniejszych zalet oraz wad trzeciego Wastelanda. Najpierw jednak należy odnotować, że w chwili, w której są pisane te słowa, pecetowa wersja omawianej produkcji może się pochwalić średnią ocen (wśród 23 wystawionych not znalazło się nawet miejsce na dziesiątki) w serwisie Metacritic na poziomie 86%; wydania na PlayStation 4 oraz Xboksa One nie otrzymały jeszcze wystarczającej liczby recenzji.

Z naszą recenzją gry Wasteland 3 będziecie mogli zapoznać się w przyszłym tygodniu.

Recenzje Wasteland 3 – inXile w doskonałej formie - ilustracja #1
Najwyraźniej w mroźnym Kolorado Strażnicy Pustkowi czują się nawet lepiej niż w piaszczystej Arizonie.

Wasteland 3 – pierwsze oceny:

 1. Player 2 - 100/100;
 2. Windows Central - 100/100;
 3. COGconnected - 90/100;
 4. Shacknews - 90/100;
 5. Wccftech - 90/100;
 6. GameWatcher - 85/100;
 7. Screen Rant - 80/100;
 8. Eurogamer Italy - 70/100.

Zacznijmy od tego, że największą siłę Wasteland 3 stanowi szeroki wachlarz możliwości, jakie twórcy dają graczom. Dodatkowo świat reaguje na nasze poczynania i zmienia się w zależności od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki. Sprawia to, że omawiana produkcja może w przyszłości stać się swego rodzaju „benchmarkiem” dla całego gatunku RPG. Recenzenci chwalą dzieło studia inXile Entertainment również za dopracowany system walki, a także przemyślane i rozbudowane lokacje. Na pochwałę zasługuje też warstwa fabularna, która potrafi zaangażować, oraz doskonale napisane dialogi i świetnie zaprojektowane postacie.

Co zaś tyczy się wad omawianego projektu – niektórzy recenzenci odrobinę kręcą nosem na oprawę graficzną, która „nie wygląda okropnie, ale też na pewno nie jest piękna”. Przyczepić się można również do optymalizacji na PC (loadingi potrafią się dłużyć nawet po zainstalowaniu gry na dysku SSD). Poza tym od czasu do czasu pojawiają się drobne bugi, a w niektórych lokacjach dźwięki są „zapętlone”. W powyższym zestawieniu zdecydowanie wyróżnia się ocena wystawiona przez redakcję serwisu Eurogamer Italy, którą wieńczy stwierdzenie, że „Wasteland 3 to dobra gra RPG, która wykorzystuje starą formułę”.

Na koniec przypomnijmy, że Wasteland 3 zadebiutuje 28 sierpnia na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One (od dnia premiery będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass). W Polsce gra doczeka się kinowej lokalizacji.

 1. Wasteland 3 – oficjalna strona internetowa
 2. Wszystko o Wasteland 3

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-26

Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wasteland 3

Wasteland 3