Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 15:40

autor: Froozyy

iPhone z Fortnite można kupić nawet za kilka tys. dolarów

W różnych serwisach aukcyjnych pojawiają się oferty sprzedażowe iPhone'a z zainstalowanym Fortnite'em. Ceny za takie urządzenia sięgają nawet kilku tysięcy dolarów.

iPhone z Fortnite można kupić nawet za kilka tys. dolarów - ilustracja #1
Fortnite nadal niedostępny dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS.

Jeśli uważnie śledzicie branżowe doniesienia, to na pewno dobrze wiecie, że cały czas trwa walka między dwiema ogromnymi korporacjami – Apple oraz Epic Games. Kontrowersje rozpoczęły się, gdy twórcy Fortnite’a chcieli ominąć 30-procentową marżę w App Store, co doprowadziło do usunięcia aplikacji ze sklepu (więcej o całej akcji oraz jej rozwoju przeczytacie tutaj).

Na razie oznacza to, że gracze nie mogą pobrać najnowszej wersji Fortnite’a na urządzeniach z systemem iOS. Niektóre osoby postanowiły więc wykorzystać tę sytuację do zarobienia pokaźnych pieniędzy. Na najpopularniejszych portalach aukcyjnych pojawiły się oferty sprzedaży różnych modeli iPhone’a z zainstalowaną już ostatnią wersją gry. Ceny są różne, ale niektórzy na Zachodzie życzą sobie nawet 7 tys. dolarów (chociaż trafiają się oferty za 40 tysięcy). Natomiast w Polsce za telefon z Fortnite’em zapłacimy do kilku tysięcy złotych.

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli sytuacja pomiędzy Epic Games i Apple nie zostanie rozwiązana, to nawet na telefonach z zainstalowaną już aplikacją Fortnite nie będzie można w przyszłości pobrać najnowszych aktualizacji, co oznacza, że normalne granie po prostu nie będzie możliwe. Zakup takiego urządzenia wydaje się więc praktycznie bezcelowy.