Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2020, 16:19

Jak powstawał Wiedźmin - Netflix zdradza tajemnice serialu

Netflix udostępnił kolejny materiał poświęcony serialowi Wiedźmin. Jest nim zwiastun ponad półgodzinnego filmu dokumentalnego poświęconego kulisom produkcji.

Jak powstawał Wiedźmin - Netflix zdradza tajemnice serialu - ilustracja #1
Netflix zdradza tajemnice produkcji pierwszego sezonu serialowego Wiedźmina.

Mieliśmy okazję zajrzeć na plan drugiego sezonu Wiedźmina Netfliksa, którego twórcy niedawno wrócili do pracy po zawirowaniach związanych z koronawirusem. Jednak te skromne materiały zza kulis raczej nie wystarczą nam do powrotu Geralta, zaplanowanego na przyszły rok. Na szczęście przygotowano dla nas jeszcze jedną atrakcję. Netflix udostępnił ponad półgodzinny dokument Jak powstawał Wiedźmin, zgodnie z tytułem pokazujący, jak przebiegały prace nad pierwszym sezonem serialu osadzonego w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Premierze towarzyszy krótki zwiastun (zamieszczony poniżej), który powinien Wam dać pojęcie o tym, czego możecie się spodziewać po produkcji.

Trwający 32 minuty dokument dokładnie omawia produkcję Wiedźmina, poczynając od castingu i kreślenia ogólnej koncepcji, a na przygotowaniach do kręcenia poszczególnych scen kończąc. Z materiału dowiadujemy się, na przykład, jak powstała ballada Jaskra Grosza daj wiedźminowi, która podbiła Internet po premierze pierwszego sezonu. Wiele z tego dowiadujemy się z osobistych relacji producentów i aktorów. Lauren S. Hissrich, Tomasz Bagiński i – rzecz jasna – Henry Cavill to tylko część osób pojawiających się w Jak powstawał Wiedźmin i dzielących się historiami z planu. Wszystko to omawiane jest po angielsku, ale Netflix udostępnił też polskie napisy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej