Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 17:00

Mafia 1 Remake - zobacz nasze porównanie intra z oryginałem

Przygotowaliśmy dla Was małe porównanie animacji otwierających oryginalną Mafię z 2002 roku oraz jej remake, czyli nadchodzącą Mafię: Edycję Ostateczną. Tytuł zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 25 września.

Już niecały miesiąc został do premiery Mafii: Edycji Ostatecznej. Opracowywany przez studio Hangar 13 remake kultowej produkcji sprzed osiemnastu lat ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 25 września. Wielu graczy z pewnością zastanawia się, w jakim stopniu ekipie z kalifornijskiego miasta Novato udało się oddać klimat dzieła Czechów z ówczesnego Illusion Softworks. Dla takich osób przygotowaliśmy małe porównanie (w wersji krótszej i dłuższej) filmików otwierających oryginalną Mafię oraz jej odświeżoną wersję. Zatem nie przedłużając, zapraszamy do seansu:

Jak możecie zaobserwować, tempo obu animacji jest bardzo podobne. W obu pojawiają się też zbliżone do siebie ujęcia. Jednocześnie bardzo łatwo wyłapać sporo różnic. W remake'u zrezygnowano chociażby z otwierającego cytatu pochodzącego z listu do Rzymian oraz ograniczono się do wymienienia nazwisk członków obsady głosowej w ramach napisów początkowych, pomijając innych członków zespołu. Co jednak najciekawsze, w odświeżonej wersji tytułu to detektyw Norman przychodzi do kafejki, w której spotyka siedzącego już tam Tommy'ego Angelo. W oryginale sytuacja ta wygląda dokładnie odwrotnie. Sama konwersacja między oboma panami również dość znacząco się różni.

Mafia 1 Remake - zobacz nasze porównanie intra z oryginałem - ilustracja #1
Detektyw Norman różni się nieco od swojego oryginału z 2002 roku.

Jeśli jesteście ciekawi szczegółów na temat Mafii: Edycji Ostatecznej, to na kanale TVGRYplus w serwisie YouTube trwa stream, podczas którego nasi redaktorzy prezentują tytuł w akcji oraz odpowiadają na pytania. Odtwarzacz znajduje się poniżej. Tradycyjnie, gdy transmisja dobiegnie końca, udostępniony zostanie jej zapis, dzięki czemu osoby niemające możliwości śledzenia jej na żywo otrzymają opcję późniejszego sprawdzenia tego, co się działo.

Na koniec przypominamy jeszcze, że Mafia: Edycja Ostateczna będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w polskiej wersji językowej. Lokalizacja obejmie wyłącznie napisy.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mafia