Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 13:47

Twórcy Wasteland 3 pracują nad pierwszoosobowym RPG

Studio inXile Entertaiment pracuje nad dwiema grami RPG. Według nowych informacji, przynajmniej jedna z nich będzie zawierała elementy FPS-a.

Niedawno premiery doczekał się Wasteland 3, ostatecznie ciepło przyjęty przez graczy i recenzentów. Brian Fargo i spółka nie zasypiają gruszek w popiele i zaledwie miesiąc po premierze ogłosili, że trwają prace nad kolejnymi dwoma RPG-ami. Do tej pory jednak informacje na temat nowych gier studia inXile były dość szczątkowe. Pewnym można było być jedynie co do tego, że gry powstają, jedna z nich jest na etapie bardzo wczesnej produkcji, i że przynajmniej jeden tytuł będzie korzystać z nowego silnika Unreal Engine 5.

Nowe światło na to, czym mogą być gry twórców Wasteland 3, rzucają oferty pracy zamieszczone w sieci przez studio inXile. Jak zauważył portal twistedvoxel.com, z ogłoszeń dostępnych na stronie można wywnioskować, że przynajmniej jedna z zapowiedzianych gier będzie mieć rozgrywkę prowadzoną z perspektywy FPP. W ogłoszeniu dotyczącym stanowiska „głównego projektanta ds. rozgrywki” możemy przeczytać:

InXile Entertainment poszukuje utalentowanego, entuzjastycznego głównego projektanta ds. rozgrywki, który pomógłby zrealizować wizję next-genowej gry RPG.

Wśród wielu obowiązków na tym stanowisku szczególną uwagę przykuwa punkt:

Projektowanie, implementowanie i wspieranie nowych funkcji pierwszoosobowej strzelanki.

Nowy projekt drużyny Briana Fargo celuje także w grafikę na najwyższym poziomie. Od osoby zajmującej się animacją twarzy wymagane jest:

Tworzenie oszałamiających wizualnie animacji twarzy 3D.

Z kolei od dyrektora artystycznego projektu oczekuje się:

Umiejętności i wiedzy, aby jasno komunikować kierunek artystyczny, w połączeniu ze zdolnością do pomocy zespołowi w przekształceniu tego kierunku w oszałamiające efekty wizualne gry.

W świetle tych informacji można snuć już pewne przypuszczenia co do prawdopodobnego kierunku przynajmniej jednej z gier. Wiemy, że inXile Entertainment celuje w tytuł AAA, który będzie grą RPG z elementami strzelanki pierwszoosobowej. To spora odmiana, bo do tej pory największe tytuły studia – gry z serii Wasteland - były izometrycznymi RPG-ami z turowym systemem walki. Aspekty strzelanek nie są jednak im całkiem obce, ponieważ elementy FPS-a zostały z pewnością przećwiczone przy pracach nad Frostpoint VR: Proving Grounds.

Informacje o nowych grach studia Briana Fargo rozbudzają nadzieje miłośników dwóch pierwszych części serii Fallout. To jego studio – Interplay Entertainment - było odpowiedzialne za dwie kultowe odsłony serii. Przejęcie firmy Bethesda przez Microsoft, do którego należy m.in. studio inXile, otwiera furtkę na powrót marki pod skrzydła Fargo. Można więc nieśmiało pomarzyć, że jeden z nowych projektów będzie związany z marką Fallout. Na jakiekolwiek oficjalne informacje przyjdzie nam zapewne jeszcze długo czekać, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, co podkreślał sam Brian Fargo.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej