Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 stycznia 2021, 14:00

autor: Karol Laska

Borat 2 powstał na ratunek demokracji. Cohen nie planuje 3. części

Borata 3 nie zobaczymy w najbliższym czasie, jeżeli wierzyć deklaracjom Sachy Barona Cohena. Gwiazdor udzielił wywiadu, w którym opowiedział głębiej o znaczeniu społeczno-politycznym 2. części dzieła.

W SKRÓCIE:
  1. Sacha Baron Cohen zauważył, że amerykańska demokracja jest zagrożona, a więc poczuł się zobligowany do stworzenia ważnego społecznie Kolejnego filmu o Boracie;
  2. aktor nie planuje na razie nakręcenia 3. części filmu, gdyż nie czuje takiej obywatelskiej potrzeby.

Na powstanie 2. części Borata czekaliśmy niemalże 15 lat i to nie dlatego, że twórcom brakowało środków czy pomysłów na jej zrealizowanie. Filmy te są bowiem komediami tworzonymi po coś – aktualnym przekazem społecznym pełnym kontrowersji. Proces myślowy stojący ze sequelem wyjaśnił dokładnie (w wywiadzie dla serwisu Variety) Sacha Baron Cohen, czyli pomysłodawca obydwu dzieł, a także odtwórca tytułowej roli neurotycznego Kazacha.

Aktor wytłumaczył, że punktem zapalnym do powstania Borata 2 były, owszem, minione wybory, jak i szereg przemian społecznych, do których doszło na przestrzeni ostatnich lat w USA (szczególnie za kadencji Donalda Trumpa). Artysta obawiał się, że szeroko pojęta demokracja jest zagrożona, a więc postanowił zareagować w miarę swoich możliwości za pośrednictwem mocnego, nieprzebierającego w środkach filmu.

Czy więc możemy spodziewać się w najbliższym czasie 3. rozdziału losów Borata? Cohen jasno twierdzi, że nie, gdyż nie czuje na ten moment potrzeby ponownej ingerencji w dyskurs polityczny Stanów Zjednoczonych. Oto słowa aktora:

Wyciągnąłem ponownie Borata z kapelusza z powodu Trumpa. Ten film powstał w konkretnym celu i nie widzę na ten moment powodu, by robić go jeszcze raz. Więc tak – zamknąłem go gdzieś w szafce.

Biorąc jednak pod uwagę burzliwy nastrój narodu amerykańskiego, jak i niedawne wydarzenia wewnątrz Kapitolu, jesteśmy pewni, że Cohen będzie trzymał rękę na pulsie i w razie potrzeby powróci do swojego charakterystycznego emploi. Przypominamy, że powstały jakiś czas temu Kolejny film o Boracie można obejrzeć za pośrednictwem platformy Amazon Prime Video.

  1. Recenzje filmu Borat 2 - Sacha Baron Cohen bawi i przeraża
  2. Strona internetowa Amazon Prime Video