Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2021, 21:32

autor: hexx0

Twórca Wasteland 3 podekscytowany nową grą. Są też smutne wieści

Brian Fargo, producent takich tytułów jak Wasteland 3 i Fallout 2, ogłosił, że studio inXile Entertainment pracuje nad nową grą. Niestety, wieści o niej nie ma co spodziewać się zbyt prędko.

Studio inXile Entertainment, które w ostatnich latach dało nam Wasteland 3 i Torment: Tides of Numenera, pracuje nad nową grą. Wpis na ten temat zamieścił na Twitterze Brian Fargo, założyciel i prezes amerykańskiego dewelopera. Odpowiedzialny wiele lat wcześniej m.in. za kultowe pierwsze dwie odsłony serii Fallout, Fargo nie zdradził choćby pół szczegółu odnośnie powstającej produkcji. Stwierdził jedynie, że jest bardzo podekscytowany jej oprawą graficzną, projektem i scenariuszem.

Amerykanin bije się w pierś, gdyż zdaje sobie sprawę, iż zapowiadanie w ten sposób gier, których społeczność nie zobaczy jeszcze przez długi, długi czas, jest po prostu okrutne. Na pytanie jednego z twitterowiczów, czy na pierwsze konkrety wystarczy poczekać do końca roku, Fargo odpowiedział: „dłużej…”. Dobrze jednak wiedzieć, że deweloperzy z Kalifornii pracują nad czymś dużym i ambitnym (a przynajmniej na to wygląda). Zwłaszcza że tego typu informacje tworzą pole do domysłów i spekulacji.

Twórca Wasteland 3 podekscytowany nową grą. Są też smutne wieści - ilustracja #1
Wasteland 3 po prostu wypalił.

Ich kierunek z pewnością zależy od tego, który z cykli współtworzonych przez Briana Fargo lubi się najbardziej. Fani Tormenta nie pogardziliby kolejną, lepszą od tej z 2017 roku odsłoną, a gracze ciepło przyjętego Wasteland 3 (i niezgorszego Wasteland 2) ucieszyliby się pewnie na wieść o powstawaniu „czwórki”. Ba, nawet sympatycy cyklu The Bard’s Tale przyklasnęliby ewentualnej „piątce”. Fargo i spółka mogą też, oczywiście, tworzyć zupełnie nową markę albo…

Albo pracują nad Falloutem 5. Nie jest to niemożliwe, odkąd zarówno inXile, jak i Bethesda należą do Microsoftu. Pomyślcie sami – pełnoprawna piąta odsłona serii, powracająca do postapokaliptycznego świata pokazanego w rzucie izometrycznym (lub w perspektywie pierwszoosobowej), przygotowywana (w pewnym stopniu) przez ludzi, którzy pracowali nad Falloutem i Falloutem 2. Czy jest coś, czym Brian Fargo mógłby być bardziej podekscytowany?