Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2020, 09:30

autor: Adrian Werner

Wasteland 3 z milionem graczy i krótkometrażowym filmem

Już ponad milion osób zagrało w Wasteland 3. Z tej okazji autorzy udostępnili krótkometrażowy film osadzony w uniwersum gry.

Graczom wciąż nie znudziły się postapokaliptyczne RPG-i. Studio inXile pochwaliło się, że w Wasteland 3 zagrało już ponad milion osób. Aby uczcić to osiągnięcie, twórcy udostępnili krótkometrażowy film Bison's Meat Delivery, który nakręcono kilka lat temu, aby pomóc deweloperom w wykreowaniu odpowiedniego klimatu w grze.

Należy dodać, że nie oznacza to, iż sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Gra dostępna jest bowiem w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Przypomnijmy, że Wasteland 3 zadebiutowało 28 sierpnia tego roku. Gra dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich platformach sprzętowych oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 85%.W przypadku wydania na XONE jest to 84%, a edycja na PS4 może się pochwalić wynikiem 78%. Tytuł przypadł do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.0/10.

Od momentu premiery autorzy mocno ulepszyli grę za pomocą aktualizacji. Usunięto m.in. błędy związane z systemem progresji i trybem kooperacyjnym, jak i wprowadzono zmiany skracające czas wczytywania danych nawet o 60%.

  1. Oficjalna strona studia inXile Entertainment
  2. Recenzja gry Wasteland 3 – na takie RPG czekałem!
  3. Wasteland 3 – poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej