Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2020, 09:50

Nie ma w planach podwyżki ceny Game Pass

Phil Spencer z Microsoftu poinformował, że nie ma w planach podwyżki ceny abonamentu Xbox Game Pass. Usługa już teraz ma być opłacalna dla firmy.

Usługa Xbox Game Pass jest bardzo atrakcyjną propozycją. Opłacając abonament w wysokości 39,99 - 54,99 zł miesięcznie, uzyskujemy dostęp do ponad setki gier, wśród których nie brakuje wielu nowości. Oferta jest tak dobra, że wiele osób zastanawiało się, czy firma Microsoft nie zamierza w przyszłości podnieść ceny subskrypcji. Okazuje się, że nie ma takich planów.

Informację tę przekazał szef działu gier Microsoftu, Phil Spencer, w trakcie podcastu Dropped Frames. Zdradził, że już teraz usługa jest opłacalna i obecnie firma nie planuje podwyżki abonamentu Xbox Game Pass, gdyż nie jest to potrzebne.

Oczywiście nie należy traktować tej deklaracji jako dozgonnej obietnicy. Prędzej czy później cena na pewno zostanie podniesiona. Wypowiedź Phila Spencera jest ciekawa z innego powodu. Sugeruje ona, że Microsoft już zarabia na tej usłudze, samodzielnie lub też przynajmniej w połączeniu z pozytywnym wpływem, jaki ma ona na sprzedaż konsol tej firmy.

Omówiono również nadchodzące dodanie do oferty Xbox Game Pass (w wersji Ultimate) usługi EA Play, co ma nastąpić 10 listopada. Mocno wzmocni to wybór gier dostępnych w abonamencie, a jednocześnie nie spowoduje podwyższenia opłat. Spencer wytłumaczył, że jest to pewnego rodzaju eksperyment, który ma sprawdzić, czy takie partnerstwa mają sens.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  2. Oficjalna strona internetowa usługi Xbox Game Pass