Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 16:40

autor: AlexB

EA Play w Xbox Game Pass Ultimate - znamy datę fuzji na konsolach

Poznaliśmy dokładną datę włączenia EA Play do abonamentu Xbox Game Pass Ultimate na konsolach firmy Microsoft. Stanie się to 10 listopada, czyli dokładnie w dniu premiery konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S.

Na początku bieżącego miesiąca branżę obiegła wiadomość, że subskrybenci usługi Xbox Game Pass w wersji Ultimate otrzymają bez żadnych dodatkowych kosztów dostęp do abonamentu EA Play (w wersji podstawowej, nie Pro), który umożliwia zagranie w szereg produkcji z katalogu wydawniczego firmy Electronic Arts. Teraz wiemy, że na konsolach marki Xbox stanie się to dokładnie 10 listopada. Data to nieprzypadkowa, gdyż tego dnia na rynku zadebiutują Xbox Series X oraz Xbox Series S (via Eurogamer).

EA Play w Xbox Game Pass Ultimate - znamy datę fuzji na konsolach - ilustracja #1
Oferta usługi Xbox Game Pass Ultimate wkrótce rozrośnie się o nowe tytuły z katalogu EA Play.

Niestety, gracze pecetowi opłacający Xbox Game Pass będą musieli poczekać na tę fuzję nieco dłużej. Dla nich opcja ściągnięcia i uruchomienia bez żadnych dodatkowych opłat wybranych produkcji od EA na komputerach z systemem Windows 10 pojawi się dopiero w grudniu.

Subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 4 złote za pierwszy miesiąc, tj. jeśli wcześniej nie aktywowaliśmy tej usługi. Później opłata wzrasta do 54,99 złotego. Wśród rozlicznych atrakcji oferuje ona chociażby możliwość zabawy w różnych produkcjach na telefonie komórkowym bądź tablecie z systemem Android za pośrednictwem chmury. Opcję tę wykorzystają także niektóre tytuły z oferty EA Play.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  2. Oficjalna strona internetowa usługi Xbox Game Pass