Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2021, 10:11

GTA 5 wciąż sprzedaje się niesamowicie. RDR2 i Civilization również imponują

Poznaliśmy wyniki finansowe Take-Two Interactive oraz zaktualizowane wyniki sprzedaży m.in. GTA 5, RDR 2 oraz serii Civilization.

NAJCENIEJSZE MARKI WYDAWCY:
 1. seria GTA: 345 mln sprzedanych egzemplarzy,
 2. sprzedaż samego GTA 5: 145 mln,
 3. seria Red Dead Redemption: 60 mln,
 4. sprzedaż samego RDR2: 37 mln.

Firma Take-Two Interactive udostępniła nowy raport finansowy. Jego najciekawszym elementem tradycyjnie są zaktualizowane wyniki sprzedaży poszczególnych gier. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Grand Theft Auto V rozeszło się już w ponad 145 mln egzemplarzy. Trzy miesiące temu chwalono się 140 mln.

W sumie sprzedaż wszystkich odsłon serii GTA przekroczyła 345 mln sztuk. Liderem pozostaje cykl Call of Duty z 400 mln, ale warto zwrócić uwagę, że ta liczba rozłożona jest w miarę równomiernie na poszczególne odsłony, podczas gdy w przypadku marki Grand Theft Auto piąta część zdecydowanie wyprzedza swoich poprzedników. Wynik GTA 5 bez wątpienia jeszcze sporo wzrośnie w tym roku, gdyż w planach są edycje na PS5 i Xboksa Series X/S, jak również nowa zawartość do GTA Online.

To nie jedyny hit wydawcy. Pochwalono się także, że Red Dead Redemption 2 rozeszło się w 37 mln egzemplarzy. Tutaj przyrost w porównaniu z sytuacją sprzed trzech miesięcy wyniósł 1 mln. Łączna sprzedaż gry i pierwszego RDR przekroczyła 60 mln sztuk.

Z kolei The Outer Worlds znalazło ponad 3 mln nabywców. Podczas konferencji potwierdzono, że wydawcą kolejnych gier z tej marki będzie firma Microsoft, która jest właścicielem studia Obsidian Entertainment.

Take-Two Interactive podało również wyniki sprzedaży swoich pozostałych dużych serii:

 1. NBA 2K: 111 mln egzemplarzy
 2. Borderlands: 70 mln egzemplarzy
 3. Civilization: 57 mln egzemplarzy
 4. BioShock: 37 mln egzemplarzy

Na koniec warto wspomnieć o wynikach finansowych zawartych w raporcie. W minionym roku rozliczeniowym, czyli okresie od 1 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. przychody Take-Two Interactive wzrosły o 9% osiągając poziom 3,373 mld dolarów, z czego aż 87% pochodziło z cyfrowych źródeł. Z kolei zysk wyniósł 588,9 mln dolarów.

 1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto Online
 2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
 3. GTA Online – poradnik do gry