Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2021, 20:03

Jak dobrze znasz świat GTA 5? Sprawdź się w darmowej grze w stylu GeoGuessr

Fani Grand Theft Auto znaleźli kolejny (obok przecieków) sposób na zabicie czasu przed zapowiedzią GTA6. GTA5 GeoGuessr pozwala sprawdzić, jak dobrze znamy świat Grand Theft Auto V.

Mijają lata, a gracze nadal próżno wyglądają zapowiedzi Grand Theft Auto VI. Kolejne mniej lub bardziej wiarygodne przecieki to wszystko, co otrzymujemy od dłuższego czasu. Znudzeni fani muszą więc znaleźć sobie jakieś zajęcie. Na przykład GTAV GeoGuessr, czyli swoisty sprawdzian ze znajomości świata piątej odsłony Grand Theft Auto.

GeoGuessr to bynajmniej nic nowego. Ta internetowa gra (dostępna też na urządzeniach mobilnych) od dawna pozwala przetestować znajomość świata – korzystając z bazy zdjęć z map Google, nakazuje użytkownikom jak najdokładniejsze wskazywanie miejsc przedstawionych na fotografiach. GTA GeoGuessr działa na niemal identycznej zasadzie, tyle że zamiast rzeczywistych lokacji dostajemy te z Grand Theft Auto V. Do wyboru mamy trzy kategorie (miasto, tereny poza nim lub cała mapa), różne poziomy trudności oraz dodatkowe utrudnienia, takie jak możliwość gry na czas lub zablokowanie „przemieszczania się”.

Tak jak oryginał, GTAV GeoGuessr jest dostępny za darmo. Nie trzeba nawet zakładać konta – wystarczy wejść na stronę internetową projektu. Oczywiście zawsze można wesprzeć jego twórcę na Patreonie lub też dołączyć do społeczności skupionej wokół gry na kanale Discord.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Grand Theft Auto V – poradnik do gry
  4. GTA Online – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej