Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2021, 14:38

autor: hexx0

CS:GO Operation Riptide już dostępne; nowe mapy, misje i tryb gry

CS:GO – Operation Riptide jest już dostępne na Steamie. Na graczy czekają nowe mapy i misje, a także zmiany w dotychczasowych trybach gry, w tym prywatne kolejki ułatwiające zabawę ze znajomymi.

Na Steamie zadebiutowało dziś DLC Operation Riptide do Counter-Strike: Global Offensive. Rozszerzenie wprowadza nowe mapy i misje, za wykonywanie których przewidziane są nagrody w postaci unikalnych agentów, kolekcji broni, naklejek i naszywek. Ponadto dodany został tryb prywatnych kolejek, dzięki któremu granie ze znajomymi będzie znacznie łatwiejsze, a cztery z dotychczasowych (turniejowy, deathmatch, demolka i wyścig zbrojeń) doczekały się zmian urozmaicających zabawę. Poprawiono również balans granatów oraz niektórych broni. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. DLC kosztuje 58,99 zł i można je kupić bezpośrednio na Steamie. A oto dwa materiały promocyjne.

Zabawę w trybie prywatnych kolejek da się rozpocząć na dwa sposoby. Pierwszym polega na wygenerowaniu kodu do meczu Premium na serwerach Valve, który następnie wystarczy wysłać znajomym. Drugi natomiast na wybraniu grupy Steam, z której członkami chce się podjąć wspólną grę. Tak proste, że aż dziwne, iż nie zostało to wprowadzone wcześniej, prawda?

Jeśli zaś chodzi o pozostałe tryby, najwięcej zmian dokonano w demolce – zmniejszono choćby maksymalną liczbę rund do 10 i uniemożliwiono wymianę drużyn w pierwszej połowie meczu. W deathmatchu wybierzemy teraz jego rodzaj (klasyczny, drużynowy lub każdy na każdego), w wyścigu zbrojeń gracze otrzymają zastrzyk zdrowia po trzech kolejnych zabójstwach, a w trybie turniejowym – wybiorą preferowany czas meczu.

Zmieniły się także mapy dostępne w poszczególnych wariantach zabawy – Grind, Mocha, Pitstop, Calavera i Frostbite nie będą już losowane w oficjalnym matchmakingu. Z kolei na Dust 2, Inferno i Ancient wprowadzono drobne poprawki i wyeliminowano kilka błędów.