Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2021, 12:15

Inscryption - wielki sukces gry z Leszym

Inscryption jest jednym z niezależnych hitów 2021 roku. W niecałe dwa tygodnie od premiery sprzedaży gry przekroczyła 250 tys. egzemplarzy.

INSCRYPTION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Daniel Mullins Games
  2. Wydawca: Devolver Digital
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: 19 października 2021 r.

Firma Devolver Digital pochwaliła się, że sprzedaż gry Inscryption przekroczyła 250 tysięcy egzemplarzy. Ten imponujący wynik udało się osiągnąć w dziesięć dni od premiery.

Przypomnijmy, że Inscryption zadebiutowało 19 października tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i można ją kupić w serwisach Steam, GOG.com oraz Humble. Projekt nie posiada polskiej wersji językowej.

Grę opracował deweloper Daniel Mullins, znany z Pony Island oraz The Hex. Inscryption nie tylko sprzedaje się znakomicie, ale również spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Według serwisu OpenCritic produkcja posiada średnią ocen na poziomie 84%.

Również gracze entuzjastycznie podchodzą do tej produkcji. Na Steamie 95% z ponad 11 tysięcy recenzji chwali tę grę, co serwis kategoryzuje jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór. Projekt osiąga także dobre wyniki aktywności – w najgorętszym momencie ubiegłego weekendu bawiło się w niego równocześnie ponad 17 tysięcy użytkowników Steama.

Sukces cieszy tym bardziej, że jest to produkcja mocno nietypowa. Gra łączy elementy przygodówek i roguelike’ów, pozwalając na rozegranie partyjki karcianki z potworem znanym jako Leszy. Dlatego dobrym pomysłem było udostępnienie dema, które pozwala graczom sprawdzić ten tytuł przed podjęciem decyzji o zakupie.

  1. Oficjalna strona gry

Przed Inscryption było Sacrifices Must Be Made

Korzenie Inscryption sięgają darmowej gry Sacrifices Must Be Made, którą Daniel Mullins przygotował w ciągu 48 godzin na konkurs Ludum Dare 41. Projekt spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, że autor postanowił go rozwinąć w komercyjną produkcję.

  1. Sacrifices Must Be Made – pobierz grę