Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Hex (PC)

The Hex PC

The Hex to oryginalna produkcja, w której gracze przejmują kontrolę nad szóstką archetypicznych bohaterów gier wideo, biorąc udział w sześciu przygodach reprezentujących różne gatunki.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka The Hex (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16października2018

16października2018

Steam

The Hex jest nietypową produkcją, łączącą elementy rozmaitych gatunków – od przygodówek, przez gry RPG, skończywszy na platformówkach. Tytuł został opracowany przez studio Daniel Mullins Games, w którego portfolio można znaleźć równie oryginalne Pony Island.

Fabuła

Akcja The Hex rozpoczyna się w tawernie The Six Pint Inn, w której przesiaduje sześciu bohaterów gier wideo, próbujących zapomnieć o swojej burzliwej przeszłości. Sprawy nabierają tempa w momencie, kiedy barman odbiera tajemniczy telefon i zostaje poinformowany o tym, że jeden z jego gości planuje dokonać morderstwa. Gracz może odkryć tożsamość potencjalnego agresora, zapoznając się ze wspomnieniami każdego z protagonistów.

Mechanika

Każdy z bohaterów The Hex otrzymał własny rozdział opowieści, w obrębie którego rozgrywka w dużym stopniu różni się od pozostałych. Wyjęty wprost z shoot’em upów Kosmiczny marine (The Spacemarine) przemierza więc etapy pełne przeciwników, Czarodziejka (The Sorceress) wędruje po fantastycznym świecie niczym w rasowym erpegu, The Platformer eksploruje najeżone pułapkami lokacje, skacząc po platformach i omijając przepaście, z kolei Wojownik (The Fighter) stawia czoła adwersarzom, robiąc użytek z własnych pięści. Listę zamykają The Apocalypse Warrior inspirowany bohaterami postapokaliptycznych erpegów oraz The First Person Perspective, czyli postać, która zamiast twarzy ma fioletowy znak zapytania, a twórcy ukazują akcję z jej oczu (FPP), niczym w klasycznym walking simie.

Kwestie techniczne

The Hex posiada prostą dwuwymiarowa grafikę, wyglądającą jak narysowana w programie graficznym typu Paint. Kwestie dialogowe nie zostały zdubbingowane, ale zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe The Hex

12+

Wymagania sprzętowe The Hex

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows Vista/7/8/10
Minimalne: Intel Pentium 4, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP