Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 października 2021, 12:50

autor: Ignacy Kruk

Gwiazda Bonda może zagrać główną rolę w spin-offie Johna Wicka

O Ballerinie, żeńskim spin-offie Johna Wicka, słyszymy już od jakiegoś czasu. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, kto może zagrać główną rolę szukającej zemsty zabójczyni.

Po ostatnich informacjach na temat Continental – serialowego prequela Johna Wicka (więcej na ten temat tutaj), przyszedł czas na kolejną poboczną produkcję z tego uniwersum. Mowa oczywiście o Ballerinie, produkcji poświęconej Rooney Brown, młodej zabójczyni, która chce pomścić swoją wymordowaną rodzinę.

O ile główny motyw jest raczej analogiczny do filmów z Keanu Reevesem, w tym przypadku pierwsze skrzypce będzie grał ktoś inny – jak donosi serwis Deadline, znana m.in. z ostatniego filmu o agencie 007 Ana De Armas jest mocną kandydatką do głównej roli. Nie wiadomo, czy możemy liczyć na występ Keanu, lecz niewykluczone, że zobaczymy cameo z jego udziałem.

Ana de Armas święci sukcesy na wielkim ekranie. Oprócz udziału w Bondzie i roli w spin-offie jednej z prężniej rozwijanych serii filmów ostatnich lat aktorka ma zagrać w The Grey Man – produkcji braci Russo, której budżet opiewa na zawrotne 200 mln dol., jak również w wyczekiwanej biografii Marilyn Monroe pod tytułem Blonde.

Ballerina zostanie wyreżyserowana przez Lena Wisemana (Pamięć Absolutna), za scenariusz jest odpowiedzialny Shay Hatten (John Wick 3), a stanowiska producentów należą do Basila Iwanyka, Erica Lee i Chada Stahelskiego, który był reżyserem głównej serii filmów z Johnem Wickiem. Budżet produkcji ma się zamknąć w kwocie od 50 do 80 mln dol.