Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2021, 10:14

The Riftbreaker - imponujące wyniki sprzedaży i plany rozwoju polskiego hitu

Polskie The Riftbreaker sprzedało się już w ponad 200 tysiącach egzemplarzy. Twórcy zdradzili również, jakich ulepszeń i nowości możemy się spodziewać w pierwszym roku rozwoju gry.

PLANY ROZWOJU GRY THE RIFTBREAKER:
  1. poprawki błędów i niedoróbek,
  2. nowe metody naprawiania i ulepszania grup budynków,
  3. lepszy balans eventów pogodowych i wysokich poziomów trudności,
  4. nowy biom, a w nim nieznane wcześniej lokacje, stwory i mechaniki,
  5. sieciowy tryb kooperacyjny.

Jak być może wiecie, gra The Riftbreaker zajęła czwarte miejsce na liście bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Teraz poznaliśmy skalę tego sukcesu. Szczecińskie studio Exor pochwaliło się, że sprzedaż ich najnowszej produkcji przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy.

Twórcy nie kryją radości i przyznają, że sytuacja mocno ich zaskoczyła. Obecnie koncentrują się na poprawianiu niedoróbek, które przykuły uwagę graczy. W planach jest także dalszy rozwój projektu. Możemy spodziewać się nowych metod naprawiania i ulepszania grup budynków, a także lepszego zbalansowania systemu wydarzeń pogodowych oraz najwyższych poziomów trudności.

Ponadto ruszyły już prace nad dodatkowym biomem, który ma oferować mocno odmienne lokacje, nieznane wcześniej stwory oraz nowe mechanizmy rozgrywki. Zespół zajmuje się także sieciowym trybem kooperacyjnym, ale jest to duże przedsięwzięcie, więc powinniśmy się go spodziewać dopiero za 6-12 miesięcy.

Przypomnijmy, że The Riftbreaker ukazało się 14 października na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Dzięki wstecznej kompatybilności w tytuł mogą zagrać także posiadacze Xboksa Series X/S i PS5. Wynik 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy dotyczy wszystkich wersji gry. Warto dodać, że w planach są też odrębne wersje na konsole nowej generacji, ale na nie poczekamy do przyszłego roku.

The Riftbreaker nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale też spotkało się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu OpenCritic gra ma średnią ocen na poziomie 81%. Z kolei na Steamie 91% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry. W obu przypadkach to najlepsze wyniki w historii studia Exor.

W najgorętszym momencie pierwszego weekendu po premierze w The Riftbreaker na Steamie bawiło się 21 741 osób jednocześnie. To rekord aktywności dla produkcji szczecińskiego zespołu.

The Riftbreaker wzbudził Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to zaciekawić Cię mogą inne doniesienia o tym projekcie:

  1. Polska gra The Riftbreaker podbija Steam
  2. Polski The Riftbreaker z niezłym startem na Steamie
  3. The Riftbreaker nowym projektem autorów Zombie Driver
  1. The Riftbreaker – oficjalna strona gry