Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2021, 11:07

Polskie The Riftbreaker dostanie masę nowości

Szczecińskie studio Exor ujawniło plan rozwoju gry The Riftbreaker, obejmujący najbliższych kilkanaście miesięcy. Jego założenia są bardzo ambitne - gracze otrzymają masę darmowej zawartości, narzędzia moderskie i płatne fabularne DLC.

PLAN ROZWOJU THE RIFTBREAKER:
 1. ulepszona kampania i rozszerzone wsparcie dla modów (końcówka 2021 roku),
 2. rozbudowa świata gry o nowy region i płatne DLC (pierwsza połowa 2022 roku),
 3. multiplayer (najwcześniej końcówka 2022 roku).

Studio Exor wypuściło nową aktualizację do The Riftbreaker. Patch koncentruje się na poprawieniu balansu rozgrywki. Szczeciński zespół ujawnił także szczegółowy plan dalszego rozwoju gry i jest on bardzo ambitny. Z udostępnionych informacji wynika, że przyszły rok powinien okazać się bardzo owocny dla fanów tej produkcji. Zanim przejdziemy do omawiania nadchodzących atrakcji, należy dodać, że autorzy chcą być elastyczni i sugestie graczy mogą wpłynąć na zmianę planów.

Końcówka 2021 roku – ulepszona kampania i rozszerzone wsparcie dla modów

Przed końcem tego roku autorzy chcą zaimplementować poprawki do kampanii. Otrzymamy możliwość skonfigurowania wielu jej elementów, co w praktyce pozwoli nam stworzyć własny poziom trudności, dopasowany do naszych preferencji. Doczekamy się także ulepszeń balansu i rozgrywki.

Ponadto możemy spodziewać się premiery oficjalnych narzędzi moderskich. Pozwolą one na tworzenie nowych map i misji, jak również umożliwią zmianę praktycznie każdego elementu gry, w tym broni, wrogów oraz drzewek rozwoju.

Na razie możliwości modyfikowania gry są mocno ograniczone, ale fani i tak opracowali kilka godnych uwagi projektów. Niektóre z najciekawszych, wraz z polskimi instrukcjami instalacji, znajdziecie na naszym FTP. Ich autorzy udzielili nam zgody na mirrory.

 1. The Riftbreaker – mody do gry

Pierwsza połowa 2022 roku – rozbudowa świata gry i DLC

Polskie The Riftbreaker dostanie masę nowości - ilustracja #1
W przyszłym roku zwiedzimy nowy region obcej planety.

Z kolei w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku gra wzbogaci się o dodatkowy biom, pozwalając na zwiedzanie niedostępnych wcześniej rejonów obcej planety. Lokacja zaoferuje unikalną florę i faunę oraz nowe eventy pogodowe, bronie, technologie, przedmioty i ulepszenia.

Nowościami będziemy mogli bawić się za darmo w trybie survivalowym. Możliwość wykorzystania tych elementów w swoich projektach otrzymają również moderzy. Równolegle ukaże się też płatne DLC z nowymi misjami fabularnymi osadzonymi na tych terenach.

Dalsze plany - multiplayer

Twórcy pracują również nad multiplayerem, który udostępniony zostanie za darmo w formie aktualizacji. Priorytetem dla autorów jest dodanie trybu kooperacyjnego, ale po jego opracowaniu deweloperzy mogą zdecydować się także na przygotowanie innych wariantów rozgrywki.

Na razie studio Exor nie może podać dokładnej daty premiery multtiplayera. Jednak twórcy spodziewają się, że zadebiutuje on najwcześniej pod koniec 2022 roku.

Inne potencjalne nowości

Twórcy udostępnili także listę innych nowości, których dodanie jest rozważane. Część z nich wyszła od samych deweloperów, a inne zaczerpnięto z sugestii graczy.

Mowa o takich pomysłach, jak:

 1. rozszerzenie endgame w kampanii,
 2. modyfikowanie wyglądu mecha,
 3. ekran z profilem gracza,
 4. ekran zarządzania ekonomią w grze,
 5. ulepszony interfejs napraw, ulepszania i sprzedaży wielu obiektów jednocześnie,
 6. ulepszenia trybu budowania,
 7. rozszerzenie kampanii,
 8. nowe biomy,
 9. nowe surowce,
 10. nowa fauna,
 11. nowe budynki i technologie,
 12. nowe bronie, umiejętności i ulepszenia,
 13. nowe eventy pogodowe,
 14. nowe misje.

Wiele z tych nowinek pojawi się już w przyszłym roku, a o tym, które zrealizowane zostaną jako pierwsze, zadecydują sami gracze.

Przypomnijmy, że The Riftbreaker ukazało się 14 października na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Dzięki wstecznej kompatybilności w tytuł mogą zagrać także posiadacze Xboksa Series X/S i PS5. Gra dostępna jest również w Game Passie zarówno na pecetach, jak i konsoli XONE.

 1. The Riftbreaker – oficjalna strona gry