Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2021, 09:26

Polska gra The Riftbreaker podbija Steam

The Riftbreaker okazało się sporym przebojem. Polska gra była jednym z największych sukcesów kasowych na Steamie ubiegłego tygodnia.

W SKRÓCIE:
  1. Back 4 Blood zarządziło na Steamie;
  2. wyśmienity debiut polskiego The Riftbreaker;
  3. nadal wysoka sprzedaż New World.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Bezkonkurencyjna okazała się gra Back 4 Blood, której różne edycje zajęły aż cztery miejsca w top 10, w tym pozycję lidera.

Dla nas najciekawszy jest jednak wyśmienity debiut The Riftbreaker, czyli polskiej hybrydy gatunkowej opracowanej przez szczecińskie studio Exor. Gra zajęła czwarte miejsce na liście bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia, co jest tym bardziej imponujące, że kosztuje obecnie tylko 89,10 zł, a o kolejności w zestawieniu decydują przychody ze sprzedaży.

Sukces The Riftbreaker nie ogranicza się do kwestii finansowych. Na Steamie 91% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry. Ponadto jej popularność cały czas rośnie. Rekord aktywności dnia premiery wyniósł trochę ponad osiem tysięcy osób bawiących się równocześnie, a każdego kolejnego dnia produkcja radziła sobie lepiej. Wczoraj w najgorętszym momencie w tytuł na Steamie bawiło się 21 741 osób jednocześnie. Dla porównania – rekordem w przypadku poprzedniej produkcji studia Exor, czyli X-Morph: Defense, był niecały tysiąc użytkowników grających równocześnie.

Przypomnijmy, że The Riftbreaker zadebiutował 14 października na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Dzięki wstecznej kompatybilności w tytuł mogą zagrać także posiadacze Xboksa Series X/S i PS5. W planach są też odrębne wersje na konsole nowej generacji, ale na nie poczekamy do przyszłego roku. Jeśli rozważacie zakup gry, to warto sprawdzić dostępne na Steamie demo. Od dnia premiery produkcja dostępna jest także w ramach abonamenu Game Pass, zarówno na pecetach, jak i XONE oraz XSX.

W ubiegłym tygodniu nadal doskonale sprzedawało się także MMORPG New World, którego różne edycje zajely drugie i piąte miejsce w zestawieniu. Udany debiut zaliczyła także bijatyka Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles.

  1. Th Riftbreaker – oficjalna strona gry
  2. Polski The Riftbreaker z niezłym startem na Steamie

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Back 4 Blood

2.

New World

3.

Back 4 Blood

4.

The Riftbreaker

5.

New World

6.

Battlefield V

7.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles

8.

Back 4 Blood

9.

Back 4 Blood

10.

CS:GO – Operation Riptide