Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2021, 15:29

autor: Qskan

Polski The Riftbreaker z niezłym startem na Steamie

Wczoraj swoją premierę miała polska gra The Riftbreaker od studia Exor. Rodzima produkcja na start przyciągnęła spore grono graczy na platformie Steam.

W SKRÓCIE:
  1. Wczoraj swoją premierę miała polska gra The Riftbreaker od studia Exor.
  2. Produkcja cieszy się sporym zainteresowaniem jak na grę niezależną, na Steamie w szczytowym momencie w The Riftbreakera grało jednocześnie ponad 10 tys. osób.
  3. Tytuł zbiera również pozytywne recenzje graczy – na Steamie aż 92% opinii jest pozytywnych.

Wczoraj zadebiutował The Riftbreaker od polskiego niezależnego studia Exor. Jest to gra akcji z elementami tower defense oraz RPG, osadzona klimacie sci-fi. Gracz ma za zadanie wzniesienie i rozbudowywanie bazy na nieprzyjaznej planecie, walcząc przy okazji z lokalnymi kosmitami. Debiut produkcji na platformie Steam można uznać za udany – w szczytowym momencie zagrywało się w nią jednocześnie ponad 10 tys. osób (via SteamDB).

Jeśli zaś chodzi o odbiór tytułu, to tutaj również można mówić o sukcesie. Na Steamie gra opatrzona jest notką o „bardzo pozytywnych” recenzjach graczy – aż 92% z 710 wypowiedzi chwali polską produkcję. Nabywcom do gustu przypadło wiele aspektów, m.in. grafika, brak widocznych błędów, ale przede wszystkim to, że The Riftbreaker oferuje wiele aktywności, pośród których, jak mówią recenzenci, „każdy znajdzie coś dla siebie”. Gra często porównywana jest do takich pozycji jak Factorio oraz Dyson Sphere Program.

Poniżej przykładowe recenzje graczy zaczerpnięte z platformy Steam:

To połączenie hack‘n’slasha i gry o zarządzaniu zasobami z pewną dozą automatyzmu. Mamy widok od góry, jak w Factorio i DSP, ale bez opcji zbliżania. Produkcja ma wiele, naprawdę wiele do zaoferowania [...]. Kupiłem ją za ok. 30 dolarów i jest ona warta tych pieniędzy.

- użytkownik greatplacegood

Jest to bardzo dobrze zrobiona mieszanka RTS-a, izometrycznego shootera i gry eksploracyjnej.

  1. Grafika jest soczysta i bardzo przyjemna dla oka
  2. System budowy bazy jest w rzeczywistości znacznie głębszy, niż się wydaje, choć gra na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie tylko ładnego izometrycznego shootera [...].
  3. Środowisko jest piękne i interaktywne. To takie przyjemne, po prostu ścinać roślinność i zbierać z niej biomasę. Nawet jeśli czasami czuję się winny za zniszczenie całej flory i fauny.
  4. Istnieją różne zasoby, drzewka badawcze, ulepszenia, rzeczy do odblokowania, rodzaje broni – mnóstwo atrakcji, aby utrzymać twoje zaangażowanie.
  5. Bardzo zróżnicowane warunki pogodowe. Środowiska również się różnią, każde jest unikalne. Niektóre zjawiska atmosferyczne mogą zniszczyć twoją bazę dość mocno, ale nie chcę ich zdradzać. To była miła niespodzianka.
  6. Walka jest przyjemna i bardzo „mięsista”.

- użytkownik Storoj

Pierwszą rzeczą, którą się tu dostrzega, jest piękno [grafiki – dop. red.]. Potem zaczyna się zgłębiać mechaniki rozgrywki, zastanawiając się, jak skomplikowane będą. A potem orientujesz się, że jest 6:00 rano, i powinieneś był pójść spać wiele godzin temu.

- użytkownik Spicy Hautemeal

The Riftbreaker jest dostępny również poza PC – grę można dostać też na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, a także w usłudze Xbox Game Pass. Na 2022 rok planowane jest wydanie tytułu na konsole starszej generacji.