Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONEXSX
Okładka Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles (PC)
OkładkaDemon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles (PC)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles to gra akcji, w której toczymy pojedynki jeden na jednego ma małych arenach, przeciwko AI lub innym ludziom. Inspiracją dla produkcji była przebojowa manga oraz bazujące na niej anime.

Akcji | TPP | fantasy | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | slasher

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles Premiera

15paź2021za 26dni

PC PS4 XONE PS5 XSX

producent: Cyberconnect2 wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

The Legend of Korra

DMC: Devil May Cry

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles to gra akcji autorstwa studia CyberConnect2, znanego z takich produkcji, jak Dragon Ball Z: Kakarot, JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven czy serii Naruto: Ultimate Ninja.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, projekt stanowi adaptację popularnej japońskiej marki Kimetsu no Yaiba, która narodziła się jako manga, a potem doczekała się animowanej adaptacji. Na rynkach anglojęzycznych znana jest ona pod tytułem Demon Slayer, a w Polsce jako Miecz zabójcy demonów.

Gra odtwarza w interaktywnej formie najważniejsze wydarzenia z komiksowego pierwowzoru. Akcja toczy się więc w Japonii na początku XX wieku. Produkcja opowiada historię młodzieńca imieniem Tanjiro, którego rodzice zostają zamordowani przez demona. Co gorsza, jego siostra, Nezuko, ulega demonicznej przemianie. Aby ją uratować, bohater dołącza do grupy łowców demonów, mając nadzieję na znalezienie potwora odpowiedzialnego za tę tragedię oraz odkrycie sposobu wyleczenia siostry.

Mechanika

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles to gra akcji, w której rozgrywka koncentruje się na toczeniu pojedynków jeden na jednego na małych trójwymiarowych arenach.

System walki jest w pełni zręcznościowy i pozwala na wykorzystywanie wielu różnych ataków oraz manewrów, jak również licznych zdolności specjalnych.

Tryby gry

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles oferuje tryb przygodowy dla pojedynczego gracza, w którym jako Tanjiro musimy wygrać serię starć, odtwarzających najważniejsze potyczki z mangi oraz anime.

Dodatkowo dostępny jest tzw. Versus Mode, pozwalający rozgrywać samodzielne potyczki. W tej opcji możemy wybrać każdą z dostępnych w grze postaci. Wszyscy wojownicy mają unikalne style walki oraz zdolności specjalne.

W przypadku Versus Mode możliwa jest zarówno zabawa przeciwko sztucznej inteligencji, jak i rozgrywki multiplayer na wspólnym ekranie oraz przez Internet.

Kwestie techniczne

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną. Wykonano ją w kreskówkowej stylistyce, która wiernie naśladuje wygląd animowanych adaptacji tej marki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles: 16+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX