Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2022, 12:42

autor: Adrian Werner

Polski bestseller Riftbreaker z nowościami, częściowo darmowymi

Zapowiedziano The Riftbreaker: Into The Dark, czyli drugi dodatek do polskiego przeboju. Spora jego część zostanie udostępniona za darmo w ramach aktualizacji.

Źródło fot. Exor Studios
i

Rodzime studio Exor zapowiedziało drugi dodatek do gry The Riftbreaker. Rozszerzenie zatytułowano Into The Dark, a jego premiera odbędzie się w pierwszym kwartale 2023 roku.

  1. Dodatek zabierze nas pod powierzchnię planety Galatea 37, gdzie napotkamy lokalną faunę przeobrażoną przez krystaliczny patogen, który zwiększa siłę i agresję zainfekowanych stworzeń.
  2. Gracz będzie musiał zbadać sięgające głęboko pod powierzchnię tunele, aby odkryć źródło choroby.
  3. Wśród nowości pojawi się opcja kopania własnych tuneli i jaskiń.
  4. W nowym biomie większość skał będzie można niszczyć za pomocą wiertła, w jakie wyposażony zostanie nasz mech. Pozwoli to dotrzeć do cennych złóż oraz budować podziemne bazy.
  5. Poza zarażonymi krystaliczną plagą istotami przyjdzie nam również zmierzyć się z innymi rodzajami podziemnej fauny. Wśród nich znajdziemy zwierzęta będące w stanie poruszać się po ścianach i sufitach oraz behemoty kopiące własne tunele.
  6. Tak, jak w przypadku poprzedniego dodatku, płatny będzie tylko nowy rozdział kampanii fabularnej. Natomiast sam biom wraz z unikalnymi mechanikami zostanie dodany do trybu survivalowego za darmo w formie aktualizacji.
Polski bestseller Riftbreaker z nowościami, częściowo darmowymi - ilustracja #1

Exor Studios

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Przypomnijmy, że premiera The Riftbreaker odbyła się 14 października 2021 r. Tytuł zadebiutował na PC, Xboksie Series X/S i PlayStation 5. Jeśli chcecie sprawdzić produkcję przed zakupem, to na Steamie cały czas dostępne jest obszerne demo.

Gra okazała się sporym sukcesem. W ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedaż przekroczyła 350 tys. egzemplarzy. Ta liczba nie oddawała zresztą w pełni skali popularności produkcji, gdyż dostępna jest ona również w abonamencie Game Pass.

  1. The Riftbreaker – oficjalna strona gry
Polski bestseller Riftbreaker z nowościami, częściowo darmowymi - ilustracja #2

Exor Studios

Polski bestseller Riftbreaker z nowościami, częściowo darmowymi - ilustracja #3

Exor Studios

Polski bestseller Riftbreaker z nowościami, częściowo darmowymi - ilustracja #4

Exor Studios

Polski bestseller Riftbreaker z nowościami, częściowo darmowymi - ilustracja #5

Exor Studios

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej