Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2019, 09:53

The Riftbreaker nowym projektem autorów Zombie Driver

Mający na koncie takie produkcje jak Zombie Driver czy X-Morph: Defense polski zespół EXOR Studios zapowiedział projekt The Riftbreaker. Będzie to gra akcji wzbogacona elementami survivalowymi i strategicznymi, w której zajmiemy się budową bazy na obcej planecie. Autorzy udostępnili od razu wymagania sprzętowe.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - The Riftbreaker nowym projektem autorów Zombie Driver - wiadomość - 2019-03-11
Gra ukaże się w przyszłym roku.
THE RIFTBREAKER W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: EXOR Studios
 2. Wydawca: EXOR Studios
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery: 2020 r.

Znane z Zombie Driver i X-Morph: Defense szczecińskie studio EXOR zapowiedziało swój następny projekt. Okazała się nim gra akcji The Riftbreaker, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

W grze wcielimy się kapitan Ashley S. Novak, będącą jedną z tytułowych Riftbreakerów, czyli specjalistów wysyłanych na obce światy w celu przygotowania ich na przybycie kolonistów. Bohaterka uda się przez portal na planetę Galatea 37, zlokalizowaną w odległych krańcach Drogi Mlecznej. Ta technologia pozwala tylko na podróż w jedną stronę, więc na miejscu Ashley będzie musiała ustanowić bazę, a następnie skonstruować urządzenie, które umożliwi otwarcie szczeliny czasoprzestrzennej prowadzącej z powrotem na Ziemię.

Skonstruowanie urządzenia otwierającego portal będzie wymagało masy surowców i dużych ilości energii. Bohaterka zmuszona więc zostanie do wybudowania wielkiej bazy, zapełnionej siecią fabryk, kopalń, rafinerii, elektrowni i laboratoriów. Nie obędzie się także bez wypraw w celu zdobycia potrzebnych minerałów.

Ashley wyruszy na planetę w mechu, którego określa mianem Mr. Briggs. Maszyna zapewni ochronę przed ciężkimi warunkami i zostanie wyposażona w narzędzia służące do gromadzenia surowców oraz próbek i konstrukcję budynków. Posiadać też będzie uzbrojenie i dużo czasu spędzimy, walcząc z agresywną fauną.

Zabawę wzbogacą elementy tower defense. Gracz zmuszony zostanie do budowy struktur defensywnych pozwalających odpierać ataki wrogów na bazę. Nie zabraknie także systemu rozwoju technologicznego, w ramach którego będziemy ulepszali struktury oraz montowali na mechu nowy sprzęt.

The Riftbreaker zaoferuje tylko tryb dla pojedynczego gracza. Autorzy mają jednak ciekawe plany odnośnie streamingu. Gra będzie współpracowała z najpopularniejszymi platformami w tej kategorii i widzowie otrzymają możliwość wpływania na przebieg rozgrywki, np. głosując w kwestiach wysłania dodatkowych fal przeciwników, aktywowania katastrof naturalnych czy przydzielenia bonusowych surowców.

 1. Oficjalna strona gry

Pomimo że gra ukaże się dopiero w przyszłym roku, autorzy już teraz udostępnili wymagania sprzętowe wersji pecetowej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3 2.6 GHz lub analogiczny AMD
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 460 lub analogiczna AMD
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 4 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5 2.6 GHz lub analogiczny AMD
 2. Pamięć RAM: 6 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960 lub analogiczna AMD
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 4 GB
 6. System operacyjny: Windows 10