Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2011, 11:25

StarCraft II - wypuszczono finalne wersje trzech oficjalnych modów

Pod koniec stycznia studio Blizzard Entertainment wypuściło wersję beta trzech oficjalnych modów do gry StarCraft II: Wings of Liberty. Teraz po długich testach zadebiutowały wreszcie wersje finalne tych produkcji.

Pod koniec stycznia studio Blizzard Entertainment wypuściło bety trzech oficjalnych modów do gry StarCraft II: Wings of Liberty. Teraz po długich testach zadebiutowały wreszcie wersje finalne tych produkcji.

StarCraft II - wypuszczono finalne wersje trzech oficjalnych modów - ilustracja #1

Starjeweled

Pierwszy z modów to Starjeweled. Zgodnie z nazwą jest to wariacja na temat casualowego przeboju Bejeweled firmy PopCap Games. Zabawa polega na takim ustawianiu klejnotów, aby tworzyły układy złożone z co najmniej trzech identycznych kamieni. Jesteśmy za to nagradzani punktami, które wydajemy na zakup nowych jednostek, które następnie atakują automatycznie bazę wroga.

Drugą modyfikacją jest Left 2 Die, czyli kooperacyjna wariacja na temat znanej z kampanii misji Outbreak. Akcja toczy się na planecie, której mieszkańcy przeobrazili się w żywe trupy. Podczas nocy barykadujemy się w bazie i odpieramy kolejne fale wrogów, a po wschodzie słońca wyruszamy niszczyć zainfekowane budynki. Do osiągnięcia sukcesu konieczna jest dobra współpraca pomiędzy graczami oraz przemyślane wznoszenie struktur defensywnych. Zabijanie zombiaków oraz niszczenie wrogich budowli nagradzane jest punktami, których potem używamy do kupowania ulepszeń technologicznych.

StarCraft II - wypuszczono finalne wersje trzech oficjalnych modów - ilustracja #2

Aiur Chef

Ostatni mod to Aiur Chef. Wcielamy się w nim w szefa kuchni, który musi szukać po mapie konkretnych składników do luksusowych potraw sporządzanych według wybranych przez nas przepisów. Całość brzmi niedorzecznie, ale w rzeczywistości zapewnia masę zwariowanej zabawy.

Przypomnijmy, że w produkcji znajduje się również oficjalny mod Blizzard DOTA. Jest to przeróbka legendarnego Defense of the Ancients, który zapoczątkował nowy gatunek gier, będący unikalną mieszanką strategii, RPG i akcji. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy prace nad tym projektem zostaną ukończone.

Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat oficjalnych modów do StarCraft II: Wings of Liberty polecamy zapoznanie się z zapowiedzią opublikowaną na naszym serwisie.