Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDPC
Okładka Bejeweled HD (iOS)
OkładkaBejeweled HD (iOS)

Bejeweled HD

Bejeweled

Jedna z najbardziej znanych gier logicznych w historii, stworzona przez zasłużone studio PopCap Games. Zasady zabawy są proste: na każdej z plansz musimy grupować klejnoty o tych samych kolorach.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bejeweled HD Premiera

30maj2001

PC

19gru2012

iOS AND

Gry podobne do Bejeweled HD

Candy Crush Saga

World of Goo

Wedding Escape

Bejeweled to dwuwymiarowa gra logiczna z segmentu casual, stworzona w 2001 roku przez jednego programistę, Jasona Kapalkę.

Zasady rozgrywki są tutaj bardzo proste. Areną działań jest składająca się z 64 pól plansza, na której rozmieszczono różnokolorowe klejnoty. Gracz musi zamieniać je miejscami w pionie i poziomie, by stworzyć w ten sposób układy złożone z co najmniej trzech identycznych kamieni. Tak skonstruowana grupa znika raz na zawsze, a w jej miejsce pojawiają się kolejne, spadające z góry kryształy. Zabawa jest kontynuowana do momentu, w którym użytkownik nie będzie w stanie wykonać jakiegokolwiek ruchu.

Bejeweled oferuje dwa tryby rozgrywki. W pierwszym zmagania podzielone są na kolejne etapy, a o poczynionych postępach informuje nas umieszczony u dołu ekranu pasek. Jeśli uda się go zapełnić w całości, a robi się to, tworząc układy z klejnotów, plansza zostanie wyczyszczona i rozpocznie się kolejna runda. W razie problemów można skorzystać z systemu podpowiedzi, wskazujących, które klejnoty najlepiej przesunąć, by uzyskać punkty.

W drugim trybie gracz pojedynkuje się z czasem. Wspomniany wcześniej pasek jest sukcesywnie zmniejszany i w chwili, gdy zniknie całkowicie, zmagania kończą się porażką. Jak nietrudno się domyślić, zabawę można przedłużyć poprzez tworzenie kolejnych układów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Bejeweled HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bejeweled HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 98/ME/2000/XP
PC
iOS
AND