Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 22:54

Sniper Elite III: Afrika na nowych gameplayach i obrazkach

Studio Rebellion udostępniło w sieci garść nowych obrazków i filmów z gry Sniper Elite III: Afrika. Możemy na nich zobaczyć fragmenty rozgrywki z wersji pre-beta, demonstrujące podstawowe mechanizmy zabawy, a także tryb multiplayer.

Trudno powiedzieć, ile jeszcze mamy czasu do premiery gry Sniper Elite III: Afrika – jako że jej twórcy, studio Rebellion, termin debiutu wyznaczyli ogólnie na drugą połowę bieżącego roku – lecz jedno nie ulega wątpliwości: jest do niej coraz bliżej. Dowodem tego chociażby pojawiające się w coraz większej obfitości materiały wizualne z omawianego tytułu. Dziś miłośnicy tej serii symulatorów drugowojennego strzelca wyborowego zostali uraczeni garścią screenshotów, a także trzema filmami – wszystko to zarejestrowano w wersji pre-beta gry i udostępniono serwisowi VG247. Materiały wideo zobaczycie tuż poniżej, natomiast część obrazków znajdziecie w dalszej części wiadomości.

Mamy tu w sumie prawie siedem minut zapisu rozgrywki (z komentarzem twórcy), a także krótki dziennik dewelopera. Dzięki dwom pierwszym materiałom można zobaczyć w akcji eliminowanie niemieckich żołnierzy przy użyciu różnych środków zagłady (rzecz jasna, z karabinem snajperskim na czele), a także jeden z bardziej charakterystycznych elementów serii, czyli filmową kamerę z widokiem rentgenowskim przy wyjątkowo efektywnych strzałach – warto tutaj zwrócić uwagę, że dotyczy on nie tylko penetrowania pociskami czaszek nieprzyjaciół, ale również strzelania we wrażliwe punkty pojazdów (np. silniki).

W oczy rzuca się też nowość w postaci systemu punktów doświadczenia, przyznawanych głównie za eliminowanie przeciwników – im bardziej „po snajpersku” się ich pozbywamy (czyli najlepiej przy użyciu karabinu z lunetą i na duży dystans), tym więcej „pedeków” otrzymujemy. Te możemy z kolei przeznaczyć na ulepszanie naszego podstawowego rodzaju broni, a także na odblokowywanie rozmaitych elementów wyposażenia – na przykład na pierwszym spośród umieszczonych wyżej gameplayów można zobaczyć w akcji użycie miny przeciwpiechotnej.

Co prawda, lokacje w Sniper Elite III będą bardziej sandboksowe, ale o użyciu pojazdów raczej nie ma co marzyć. - Sniper Elite III: Afrika na nowych gameplayach i obrazkach - wiadomość - 2014-02-06
Co prawda, lokacje w Sniper Elite III będą bardziej sandboksowe, ale o użyciu pojazdów raczej nie ma co marzyć.

Co się zaś tyczy rozgrywki wieloosobowej – z grubsza pozostanie ona niezmieniona w stosunku do Sniper Elite V2. Zatem otrzymamy zarówno klasyczne tryby rywalizacji przez Internet, jak i możliwość działania z innymi graczami w kooperacji – zarówno w kampanii fabularnej, jak i w jednym ze specjalnie przygotowanych trybów (zapowiedziano np. powrót Overwatch). Zaznaczono również, że w odróżnieniu od poprzedniej części, tym razem multiplayer będzie dostępny w grze już w dniu jej premiery (w Sniper Elite V2 został on dodany po kilku miesiącach od wydania gry). Co więcej, wspomniany wcześniej system rang i punktów doświadczenia będzie funkcjonował także w zabawie z żywymi użytkownikami.

Jak wspomniano, dokładna data premiery gry Sniper Elite III: Afrika pozostaje nieznana – tytuł ukaże się w niesprecyzowanym bliżej okresie drugiej połowy bieżącego roku. Jednak biorąc pod uwagę, że zaprezentowane fragmenty rozgrywki pochodzą niemalże z wersji beta, można gdybać, że na nową odsłonę przygód Karla Fishburne’a przyjdzie nam czekać krócej niż do późnej jesieni. Docelowe platformy sprzętowe omawianej pozycji to komputery osobiste oraz konsole starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Grafika w Sniper Elite III nie jest może powalająco next-genowa, ale ładnych widoków nie brakuje… - Sniper Elite III: Afrika na nowych gameplayach i obrazkach - wiadomość - 2014-02-06
Grafika w Sniper Elite III nie jest może powalająco next-genowa, ale ładnych widoków nie brakuje…
…zwłaszcza przy śmiertelnych strzałach ze „snajperki”. O ile ktoś lubi pociski wwiercające się w czaszki. - Sniper Elite III: Afrika na nowych gameplayach i obrazkach - wiadomość - 2014-02-06
…zwłaszcza przy śmiertelnych strzałach ze „snajperki”. O ile ktoś lubi pociski wwiercające się w czaszki.