Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2014, 16:18

autor: qjin

Sniper Elite III: Afrika – poznaliśmy wymagania sprzętowe

Firma Techland ujawniła dzisiaj oficjalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji Sniper Elite III: Afrika. Patrząc na podaną specyfikację, najprawdopodobniej mowa jest o konfiguracji komputera potrzebnej do uruchomienia gry. Bez obaw – kilkuletnie pecety powinny poradzić sobie z nadchodzącym tytułem – pod warunkiem, że zostały wyposażone w nowszy niż Windows XP system operacyjny.

Wymagania sprzętowe komputerowej wersji Sniper Elite III niewiele wzrosły względem „dwójki” - Sniper Elite III: Afrika – poznaliśmy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-05-19
Wymagania sprzętowe komputerowej wersji Sniper Elite III niewiele wzrosły względem „dwójki”

Gracze, którym bez problemu działała gra Sniper Elite V2, nie muszą obawiać się wymagań sprzętowych trzeciej pełnoprawnej odsłony snajperskiej serii strzelanin wojennych. Okazało się bowiem, że konfiguracja peceta, który udźwignie kontynuację, nie różni się specjalnie od tej podanej w 2012 roku przy okazji premiery „dwójki”. Wzrosło jedynie zapotrzebowanie na wolne miejsce na dysku twardym. Poza tym, jak w przypadku poprzedniej części, tak i Sniper Elite III: Afrika będzie potrzebować co najmniej systemu operacyjnego Windows Vista (XP nie jest wspierany) oraz karty graficznej kompatybilnej z DirectX 10.

Wymagania sprzętowe

  • Procesor: dwurdzeniowy z SSE3 (Intel Pentium D 3 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4200+)
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: 256 MB pamięci i obsługa DirectX 10 (GeForce 8800 GT lub Radeon HD 3870)
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 10
  • Dysk twardy: 18 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows Vista (SP2), 7 (SP1) lub 8

Studio Rebellion, po dwóch spin-offach z zombie, zaserwuje nam prawowitą kontynuację „dwójki”, w której ponownie pokierujemy losami snajpera Karla Fishburne’a. Akcja przeniesie nas w czasy II wojny światowej, ale tym razem na tereny skąpanej w słońcu Afryki. Gra nie zmieni się pod względem mechaniki rozgrywki, w czym utwierdzają nas dotychczasowe materiały wideo. Za to klimat będzie inny, co może wyjść serii na dobre.

Przypominamy, że Sniper Elite III: Afrika zadebiutuje w Polsce 27 czerwca 2014 roku nakładem firmy Techland. Gra ukaże się na następujących platformach sprzętowych: PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Dwa miesiące temu rozpoczęto przedsprzedaż tytułu – wersje na konsole starej i nowej generacji zostały wycenione odpowiednio na 189,90 zł i 249,90 zł, natomiast edycja pecetowa kosztuje 119,90 zł (podstawowe wydanie) i 149,90 zł (Premium). Bogatą listę ofert znajdziecie w porównywarce cenowej. Gra otrzyma polskie napisy na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Wersje na konsole nowej generacji będą dostępne tylko po angielsku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.