Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2014, 17:09

autor: Góral

CD Projekt RED - wydawcy "nie rozumieją Twojej gry"

Marcin Iwiński, współzałożyciel studia CD Projekt RED, wyjawił w jednym z ostatnich wywiadów, że współpraca z wydawcami może negatywnie odbić się na pierwotnej wizji gry. Zaznaczył jednak, że poznanie ich mechanizmów działania może doprowadzić do owocnej kooperacji.

W wywiadzie opublikowanym w serwisie GameIndustry.biz Marcin Iwiński, współzałożyciel studia CD Projekt RED, tworzącego obecnie wyczekiwaną grę RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon, wypowiedział się na temat współpracy z wydawcami. Według niego, wchodzenie w tego typu układy zazwyczaj nie odbija się zbyt dobrze na wizji deweloperów.

„Są dobrzy i źli wydawcy, ale tylko deweloper może zmienić swoją rzeczywistość - oni mają wizję i pasję. Pośrednik opowie Twoją historię, ale stracisz 50% tej wiadomości. Jeżeli współpracujesz z większą firmą, to możesz trafić na dwie warstwy takich ludzi” – stwierdził Iwiński.

Krótko pisząc, podczas pracy z wydawcą początkowy pomysł na grę może zostać całkowicie przeobrażony, ale nie oznacza to, że tego typu firmy są złem wcielonym. Polski biznesmen stwierdził, że jeżeli pozna się ich mechanizm działania, to można nawiązać owocną współpracę, ale należy pamiętać, że: „Oni nie rozumieją Twojej gry”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie wydany przez CD Projekt. - CD Projekt RED - wydawcy "nie rozumieją Twojej gry" - wiadomość - 2014-05-19
Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie wydany przez CD Projekt.
Wiedźmin 3: Dziki Gon w skrócie:
  • Trzecia część polskiej serii gier RPG
  • Produkcja tworzona jest w studiu CD Projekt RED
  • Ukaże się w lutym 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych

Wcześniejsze doświadczenia CD Projekt RED sprawiły, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie wydany samodzielnie przez CD Projekt. Firma jednak nawiązała współpracę z koncernem Warner Bros. Interactive Entertainment, który zajmie się dystrybucją i reklamowaniem produkcji na terenie Ameryki Północnej. W Polsce deweloper podpisał stosowną umowę z Agorą, która pomoże odpowiednio wypromować tytuł w naszym kraju. Do procesu tworzenia „trójki” nikt jednak się nie miesza.

Wydaje się, że takie podejście wyjdzie grze na dobre, bowiem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie po prostu znakomitą produkcją. Niestety fani Geralta muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości, gdyż projekt zadebiutuje na sklepowych półkach w lutym 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.