Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 14:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wiedźmin 3: Dziki Gon - premiera gry w lutym 2015, ostatecznie

Niedawne przesunięcie premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest ostateczne. Tak uważa Marcin Iwiński ze studia CD Projekt Red, który twierdzi, że nie dojdzie do kolejnego opóźnienia debiutu długo oczekiwanej produkcji RPG.

Marcin Iwiński ze studia CD Projekt Red obiecał w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie więcej przesuwana. Oznacza to, że opóźnienie debiutu na luty 2015 roku jest ostatnim, jakiego dopuścili się twórcy. Deweloper jest całkiem pewien, że pozostały czas w zupełności wystarczy na dopracowanie produktu i wydanie go na rynek. Marcin Iwiński zaznacza, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie jest pierwszą grą studia CD Projekt Red, więc zespół ma już spore doświadczenie w kwestii dewelopingu i potrafi ocenić, ile czasu potrzebuje na stworzenie danej produkcji. Decyzja o przesunięciu daty premiery została więc podjęta dopiero wtedy, gdy twórcy mogli dość dokładnie określić ostateczny termin. Gracze mogą więc już teraz rezerwować sobie czas w lutym potrzebny na ukończenie kolejnej przygody Geralta z Rivii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się w lutym - twórcy obiecują, że nic tego nie zmieni - Wiedźmin 3: Dziki Gon - data premiery w lutym 2015 roku jest ostateczna - wiadomość - 2014-05-15
Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się w lutym - twórcy obiecują, że nic tego nie zmieni

Producent wspomniał przy okazji, że zespół był bardzo pozytywnie zaskoczony przyjęciem przez społeczność informacji na temat opóźnienia. Wielu graczy zrozumiało posunięcie twórców, mając świadomość również tego, że dodatkowy czas dewelopingu wiąże się z koniecznością wydania większych pieniędzy na proces produkcji. Nie była to więc łatwa decyzja, ale deweloper kierował się przede wszystkim chęcią maksymalnego dopieszczenia swojego dzieła.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia odsłona popularnej serii gier cRPG opartych na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Za przygotowanie tego tytułu odpowiedzialne jest polskie studio CD Projekt Red, które ma na koncie również poprzednie części cyklu. Premiera odbędzie się w lutym 2015 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

  1. Zapowiedź – Wiedźmin 3 będzie dopieszczony na 100% - o premierze, DLC i Skyrimie rozmawiamy z Marcinem Iwińskim
  2. Zapowiedź – Wiedźmin 3: Dziki Gon – zabójca przyszłorocznych RPG-ów? Nowe informacje prosto z CD Projekt Red
  3. Zapowiedź – Widzieliśmy grę Wiedźmin 3: Dziki Gon – Geralt w akcji prosto z E3 2013