Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 18:44

Wiedźmin 3: Dziki Gon – data premiery przesunięta na 2015 rok

Deweloperzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zdecydowali się na przesunięcie daty premiery gry na początek 2015 roku. Powodem decyzji jest chęć dalszego dopracowania produkcji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon był jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku - Wiedźmin 3: Dziki Gon – data premiery przesunięta na 2015 rok - wiadomość - 2014-03-11
Wiedźmin 3: Dziki Gon był jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku

W specjalnym otwartym liście do graczy oraz akcjonariuszy, zarząd CD PROJEKT S.A oraz deweloperzy ze studia CD Projekt RED ogłosili decyzję o kilkumiesięcznym przesunięciu daty premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nowy termin debiutu tytułu został ustalony na luty 2015 roku. Przypomnijmy, że do tej pory był on wyznaczony na jesień tego roku. Powodem tej nagłej zmiany jest chęć dopracowania szczegółów oraz zapewnienie najwyższego poziomu jakości gry. Jak napisano w liście:

Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na luty 2015.

Zespół CD Projekt RED dał się poznać jako bardzo otwarty i chętny do wypowiedzi na temat swojej pracy, a więc być może za jakiś czas poznamy konkretne szczegóły dotyczące powodów zmiany daty premiery. Warto dodać, że to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy oczekiwana superprodukcja ukaże się z kilkumiesięcznym obsunięciem. Niewykluczone, że podobny los spotka grę Dragon Age: Inkwizycja, a więc głównego konkurenta Wiedźmina, która również planowo powinna trafić do sprzedaży pod koniec tego roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się równocześnie na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Zapowiedź gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Otwarty list do graczy i akcjonariuszy