Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2014, 21:10

Agora współwydawcą Wiedźmina 3 w Polsce

Firmy CDP.pl oraz Agora S.A, ogłosiły, że będą ze sobą współpracować przy wydaniu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Polsce. Agora pomoże deweloperowi w zbudowaniu odpowiednio dużej kampanii promocyjnej, która towarzyszyć ma premierze tytułu.

Strategiczne partnerstwo z Agorą oznacza, że o grze zrobi się głośno w całym kraju

Firmy CD Projekt, Agora S. A. oraz CDP.pl ogłosiły, że nawiązały współpracę przy wydaniu na terenie naszego kraju gry Wiedźmin 3 Dziki Gon. Za produkcję oraz dystrybucję fizycznych egzemplarzy Wiedźmina nadal w całości odpowiadać ma CDP.pl, które zajmie się również sprzedażą cyfrowych wersji tytułu. Agora S. A. pomoże przy zaplanowaniu i zrealizowaniu kampanii promocyjno-reklamowej gry.

Atutem spółki jest to, że należy do niej 30 stacji radiowych, kilkanaście tytułów prasowych, wiele portali internetowych, sieć kin Helios, a także jedna z największych w Polsce agencji reklamy zewnętrznej (billboardy, plakaty itd.). Oznacza to, że przed premierą trzeciej części Wiedźmina stanie się o niej wyjątkowo głośno we wszystkich mediach, a gracze będą zachęcani z każdej strony do jej zakupu. Partnerzy zapowiadają już zresztą wyjątkową kampanię reklamową, która „ma szanse ustalić nowe standardy w polskiej branży gier”. Na koniec warto jeszcze dodać, że Agora S. A. pomagała już CD Projektowi przy wydaniu Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, a obecna umowa jest wynikiem tamtej współpracy.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Zapowiedź gry Wiedźmin 3: Dziki Gon