Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2019, 09:49

autor: Aquma

Rockstar Games zaczyna lepiej traktować pracowników

Firma Rockstar Games zaoferowała testerom swoich gier umowy o pracę na pełny etat, a także zmieniła niektóre drakońskie zasady, skutkujące bardzo złymi warunkami. Zgodnie z zeszłorocznymi doniesieniami, osoby znajdujące się w tej grupie należały do najbardziej wyzyskiwanych pracowników brytyjskiego studia.

Zmiany w Rockstar Games. - Rockstar Games zaczyna lepiej traktować pracowników - wiadomość - 2019-08-07
Zmiany w Rockstar Games.

Portal Kotaku donosi, że firma Rockstar Games postanowiła zaoferować testerom swoich gier pracę na pełny etat. Informacja została potwierdzona przez trzech pracowników jednego ze studiów deweloperskich - Lincoln - jednak trudno stwierdzić, czy podobną propozycję złożono także członkom innych zespołów. Nowe umowy weszły w życie 1 sierpnia. Koncern odmówił komentarza w tej sprawie.

Informacja ma związek z głośnymi doniesieniami z października zeszłego roku. Dziennikarz Kotaku Jason Schreier przeprowadził wówczas wywiady z kilkudziesięcioma byłymi i obecnymi pracownikami Rockstar Games. Wielu z nich przyznało, że są zmuszani do przepracowywania olbrzymiej liczby nadgodzin (mowa o tzw. crunchu). Najgorzej byli traktowani właśnie testerzy, których zatrudniano w oparciu o kontrakty terminowe. Pracownikom tego typu zabraniano też np. trzymania telefonu na biurku (zasada podobno została wycofana).

Warto odnotować, że dwa źródła poinformowały, iż firma Rockstar Games podobno eksperymentuje z nieco bardziej stałym czasem pracy, umożliwiając pracownikom zakończenie swojej zmiany o przewidzianej wcześniej godzinie.

Ostatnią wydaną produkcją Rockstar Games jest Red Dead Redemption 2, które zadebiutowało 26 października 2018 r. na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra została rewelacyjnie przyjęta przez krytyków i jest jednym z największych hitów sprzedażowych zeszłego roku.

  1. Rockstar Games - strona oficjalna