Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2010, 13:43

autor: Sarge

Remedy przygotowuje nas na Alan Wake 2

Alan Wake dla wielu osób jest jednym z najlepszych tytułów tego roku na Xboksa 360, czego jednak nie potwierdza słaba sprzedaż. Wobec niskiego popytu, wydanie kontynuacji stanęło pod znakiem zapytania, choć twórcy początkowo głośno mówili o planach jej stworzenia. Wygląda jednak na to, że niedługo możemy doczekać się zapowiedzi sequela.

Alan Wake dla wielu osób jest jednym z najlepszych tytułów tego roku na Xboksa 360, czego jednak nie potwierdza słaba sprzedaż tytułu. Wobec niskiego popytu wydanie kontynuacji stanęło pod znakiem zapytania, choć twórcy początkowo głośno mówili o planach jej stworzenia. Wygląda jednak na to, że niedługo możemy doczekać się zapowiedzi sequela.

Ciekawego wywiadu magazynowi OXM udzielił Oskari Hakkinen ze studia Remedy. Mówiąc o dodatkach DLC do pierwszej części przygód Alana wspomniał nie tylko o wydanym już The Signal, ale też zapowiedzianym na tegoroczną jesień The Writer. Podobno na samym końcu tego rozszerzenia mamy dostać odpowiedź, co twórcy zamierzają dalej zrobić z marką.

Remedy przygotowuje nas na Alan Wake 2 - ilustracja #1

Tym razem deweloper nie zaoferuje nam cliffhangera (nagłego zwrotu akcji na końcu przygody) pozostawiającego więcej pytań niż odpowiedzi. Planowo pełna wersja gry Alan Wake miała być pierwszym sezonem historii opartej na serialowej konwencji, a poszczególne rozszerzenia swego rodzaju pomostem łączącym pierwszy sezon z drugim, czyli niezapowiedzianym jeszcze oficjalnie Alan Wake 2.

Zgodnie ze słowami producenta: by czerpać radość z gry w kontynuację, nie będziemy musieli nawet kończyć „jedynki” – historia ma być tak opowiedziana, że nie wymusi na nas wcześniejszego zapoznania się z pierwowzorem. Wypowiedź ta wskazuje, że Hakkinen już zna główną oś fabularną sequela i zapewne tylko kwestią czasu jest oficjalna zapowiedź gry.

Już dwa miesiące temu pojawiła się informacja, jakoby Remedy Entertainment przygotowywało się do prac nad nową, wysokobudżetową produkcją. W świetle powyższej wiadomości coraz więcej zdaje się przemawiać za Alan Wake 2. Więcej dowiemy się po premierze dodatku The Writer do pierwszej części cyklu.