Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 października 2016, 12:31

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 15-16 października (m.in. Grim Fandango, Final Fantasy IV, This War of Mine)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Grim Fandango Remastered, Final Fantasy IV, Oddworld Stranger's Wrath, Lara Croft GO, This War of Mine, Prune i Republique.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier studia Double Fine (Android/iOS) – Broken Age i Grim Fandango Remastered

Przegląd rozpoczynamy iście przygodowo, a to dzięki wyprzedaży gier studia Double Fine. Przeceny doczekało się Broken Age i Grim Fandango Remastered. Pierwsza z wymienionych to sfinansowana na Kickstarterze produkcja point-and-click, opowiadająca – często w bardzo zwariowany sposób – o zazębiających się losach Shay’a i Velli. Z kolei odrestaurowane Grim Fandango to remake legendarnej gry przygodowej studia LucasArts, która ukazała się pierwotnie w 1998 roku i zyskała miano jednej z najlepszych i najoryginalniejszych przygodówek point-and-click. Gracz trafia w niej w zaświaty i wciela się w Manny’ego, który jest agentem śmierci i obsługuje nowo przybyłymi duszyczkami.

Final Fantasy IV

Android: 40,99 zł / iOS: ok. 30 zł

Za połowę dotychczasowej ceny kupicie odświeżoną wersję czwartej części kultowej sagi jRPG Final Fantasy. Mobilny remake bazuje na trójwymiarowej wersji gry, przygotowanej w 2007 roku na potrzeby konsoli przenośnej Nintendo DS, ciesząc oko zaprojektowaną od nowa szatę graficzną. Poza tym tytuł oferuje rozbudowaną i intrygującą fabułę, a także nieobecny w pierwowzorze pełny dubbing aktorski. Warto zauważyć, że to w czwórce wprowadzono klasy postaci oraz system Active Time Battle.

Oddworld Stranger's Wrath

Android: 50 groszy

Fanom uniwersum Oddworld zdecydowanie polecamy pierwszoosobową grę akcji Stranger’s Wrath, tym bardziej, że tytuł możecie aktualnie nabyć za… 50 groszy. Produkcja przybliża zabawną, a jednocześnie głęboką opowieść o Nieznajomym. Jej akcja toczy się na krańcach fantastycznego uniwersum, przypominających klimatem i zasadami Dziki Zachód. Główny bohater jest łowcą, polującym za pieniądze na złoczyńców, którzy sieją w lokalnej społeczności zamęt i bezprawie. Brać koniecznie!

This War of Mine

Android: 15,99 zł / iOS: ok. 17 zł

Ledwie w zeszłym miesiącu mogliśmy cieszyć się ze sporej przeceny znakomitej survivalowej gry wojennej This War of Mine, a już warszawskie studio 11 bit przygotowało kolejną. Warto zauważyć, że tym razem do promocji załapała się także edycja dla systemu iOS. W This War of Mine pomagamy grupie cywili przetrwać oblężenie miasta. W grze zarządzamy schronieniem, dbamy o stan fizyczny i psychiczny towarzyszy, a także odbywamy niejednoznaczne moralnie, nocne wyprawy w poszukiwaniu zapasów. Przygnębiająca atmosfera, wysoki poziom trudności i mroczna prezentacja czynią z dzieła 11 bit studios wyjątkowe doświadczenie.

Republique

Android: 13,99 zł / iOS: ok. 13 zł

Francuskie studio Camouflaj obniżyło koszt zakupu pierwszego epizodu świetnej skradanki Republique. Przygody Hope to jedna z najambitniejszych mobilnych produkcji ostatnich lat, z piękną grafiką, ciekawą fabułą i nietypowymi mechanizmami rozgrywki, w ramach których nie kierujemy bezpośrednio bohaterką, a jedynie pomagamy jej manipulując systemami bezpieczeństwa. Od marca tego roku tytuł jest już dostępny w całości – składa się na niego pięć epizodów. Cztery kolejne można nabyć w ramach przepustki sezonowej, kosztującej około 45 złotych.

Wyprzedaż gier z serii GO (Android/iOS) – Lara Croft GO i Hitman GO

Trwa wyprzedaż firmy Square Enix, która objęła pierwsze dwie odsłony serii GO, czyli Hitman GO oraz Lara Croft GO. W obu przypadkach mamy do czynienia z dopieszczonymi pod każdym względem turowymi grami logicznymi. Pierwsza z nich charakteryzuje się oczywiście lekkim zabarwieniem asasyńskim, a druga zachwyca lekko przygodową nutką. Warto dodać, że od ponad dwóch tygodni przeceną objęta jest także najnowsza odsłona cyklu, Deus Ex GO (Android: ok. 8 zł / iOS: ok. 9 zł).

Prune

Android: ok. 9 zł / iOS: ok. 9 zł

Miłośnikom łamigłówek polecamy 50-procentową przecenę Prune – minimalistycznej gry logicznej typu zen od studia Polyculture. W Prune zajmujemy się pielęgnacją drzew, co sprowadza się do przycinania roślin i  modyfikowania ich kształtu. Dzięki temu pomagamy im omijać rozmaite przeszkody i w efekcie docierać w miejsca z większą ilością światła słonecznego. Całość utrzymana jest w niezwykłym, medytacyjnym klimacie – począwszy od minimalistycznej oprawy audiowizualnej, a skończywszy na prostej mechanice zabawy, sprzyjającej wyciszeniu.

Battlevoid: Harbinger

Android: 4,99 zł / iOS: ok. 4 zł

W przecenionym o 75% Battlevoid: Harbinger wcielamy się w dowódcę jednej z najlepszych ziemskich jednostek kosmicznych i bierzemy udział w zakrojonej na szeroką skalę eksploracji proceduralnie generowanego wszechświata. Bogate uniwersum, zamieszkałe przez trzy konkurujące ze sobą gatunki, chyli się ku upadkowi i tylko my możemy je uratować – m.in. poprzez udział w efektownych bitwach i wykonywanie rozmaitych misji. Na początku roku kosmiczny RTS doczekał się sporej i, co najważniejsze, darmowej aktualizacji (tzw. Extended Edition, ufundowanej na Kickstarterze). W efekcie ta pięknie rozpikselowana gra, łącząca w sobie elementy tytułów takich jak FTL czy Out There, stała się jeszcze ciekawsza.

Humble Mobile Bundle 21 – m.in. Ghosts of Memories, Door Kickers, Goat Simulator

Wystartowała 21. edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można nabyć paczkę dobrych gier przeznaczonych na smartfony i tablety z Androidem. Dowolna wpłata zapewnia dostęp do: Westport Independent, _PRISM oraz Sage Solitaire w wersji Premium. Przelewając na konto organizatorów akcji minimum 5,17 dolarów, czyli około 20 złotych (aktualna średnia ze wszystkich wpłat), otrzymacie dodatkowo: Ghost of Memories i Door Kickers. Z kolei wydobywając z kieszeni 6 dolarów, czyli niecałe 24 złote, uzyskacie Goat Simulator i Twofold Inc. Kolejne pozycje zostaną dodane do zestawu w późniejszym czasie. Akcja dobiegnie końca 24 października.

Wyprzedaż Indie Gems na platformie App Store – m.in. Monument Valley, Machinarium i Threes!

Firma Apple wystartowała z promocją Indie Gems, w ramach której obniżki cen doczekała się paczka uznanych gier niezależnych znajdujących się w ofercie platformy App Store. Taniej kupicie tytuły takie jak: Monument Valley, Machinarium, Threes! oraz Alto’s Adventure. Poniżej zamieszczamy wybór najciekawszych pozycji:

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Eventide: Słowiańska Baśń i MouseCraft

Zapraszamy Was do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. W tym tygodniu na bogato, bowiem mamy dla Was aż trzy przygodówki typu HOPA od studia Artifex Mundi (m.in. Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki i Eventide: Słowiańska Baśń), a także bardzo udany miks logiczny MouseCraft. Pełna oferta prezentuje się następująco:

  • Antyczna Przygoda: Kamień Filozoficzny – 13 zł
  • Eventide: Słowiańska Baśń – 13 zł
  • MouseCraft – 15 zł
  • Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki – 6,50 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: