Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 czerwca 2016, 14:21

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 11-12 czerwca (m.in. Football Manager, Ghosts of Memories, Call of Duty)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Football Manager Mobile i Touch, Ghosts of Memories, Call of Duty: Strike Team, Heroes of Loot 2, Shadowmatic i seria Halo: Spartan.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Football Manager Mobile 2016 i Football Manager Touch 2016

FMM: 18,99 zł / FMT: 32,99 zł

Z okazji rozpoczętych dzisiaj piłkarskich Mistrzostw Europy firma SEGA przygotowała oczekiwaną promocję na mobilne odsłony serii Football Manager. W efekcie za około połowę dotychczasowej ceny możecie nabyć dwie aktualne odsłony piłkarskiego menedżera – Football Manager Mobile 2016 i Football Manager Touch 2016. Football Manager Mobile 2016 kontynuuje tradycje poprzednich części Football Manager Handheld, jednocześnie rozbudowując niektóre elementy, np. tryb meczowy i moduł szkoleniowy. Mimo to w dalszym ciągu mamy tu do czynienia z mocno uproszczoną wersją pecetowego Football Manager (bardziej zbliżone doświadczenie oferuje odsłona Football Manager Touch 2016, aczkolwiek także tam zrezygnowano z wielu aspektów biznesowych). W obu przypadkach gracz wciela się w menedżera drużyny piłkarskiej i rozwija ją, celując w najważniejsze trofea. Gra korzysta z obszernej bazy danych, obejmującej kluby z wielu lig, głównie europejskich. Do zadań użytkownika należy m.in. dokonywanie transferów, planowanie treningu, ustalanie składu, kształtowanie taktyki, a także dbanie o finanse klubu. Edycja Touch oferuje możliwość oglądania spotkań generowanych za pomocą trójwymiarowego silnika meczowego, a także tryb Create-A-Club.

Ghosts of Memories

Android: ok. 9 zł / iOS: ok. 9 zł

Kolejnej promocji doczekała się wreszcie gra Ghosts of Memories, autorstwa polskiego studia Paplus International z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Tytuł jest oniryczną grą logiczną z elementami przygodowymi. Podobnie jak w Monument Valley, które było niewątpliwą inspiracją dla twórców, akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. Ta forma prezentacji sprzyja projektowaniu ciekawych zagadek środowiskowych, wykorzystujących rozmaite mechanizmy i zjawiska, takie jak złudzenia optyczne. I choć Ghosts of Memories ma do zaoferowania znacznie więcej, skojarzenia z ubiegłorocznym hitem studia ustwo nasuwają się same. Warto odnotować, że niedawno tytuł doczekał się darmowego rozszerzenia. Epilog wprowadza dwa światy podzielone na sześć poziomów, a także zestaw nowych utworów muzycznych.

Wyprzedaż gier z serii Call of Duty (Android) – Strike Team i Black Ops Zombies

Firma Activision przeceniła dwie mobilne części serii Call of Duty, znajdujące się w ofercie platformy Google Play. W odróżnieniu od odsłon przeznaczonych na PC i konsole Strike Team kładzie większy nacisk na aspekt taktyczny. Przed każdą misją gracz wybiera ekwipunek oraz uzbrojenie oddziału. W trakcie zadania kontroluje dowódcę (w trybie FPP), a jednocześnie wydaje rozkazy towarzyszom. Odbywa się to w specjalnym trybie, przywodzącym na myśl strategie czasu rzeczywistego. Z kolei Black Ops Zombies to survivalowa strzelanka z zombiakami w roli głównej, osadzona w realiach podserii Black Ops. Produkcja oferuje sieciowy tryb wieloosobowy dla czterech osób.

  • Call of Duty: Black Ops Zombies – Android: 7,89 zł
  • Call of Duty: Strike Team – Android: 7,89 zł

Fearless Fantasy

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Za kilka złotych możecie aktualnie nabyć także nietypową, surrealistyczna grę RPG Fearless Fantasy. Akcja produkcji studia Enter Skies toczy się w niezwykłej krainie fantasy, zamieszkałej przez herosów i hordy obrzydliwych stworów. Gracz wciela się w łowcę tych ostatnich, Leona, który musi nie tylko ocalić świat przed zagładą, ale też uratować pewną niewiastę przed fatalnym małżeństwem. Pełna humoru pozycja wyróżnia się nie tylko klimatem, ale też mechaniką walki. Starcia rozgrywane są w turach, a ataki wyprowadza się z wykorzystaniem gestów, przez co całość przywodzi na myśl rytmiczną zręcznościówkę.

Heroes of Loot 2

Android: 10,99 zł / iOS: ok. 9 zł

Kontynuacja zabójczo szybkiego RPG-a akcji zadebiutowała na urządzeniach mobilnych w promocyjnej cenie, obniżonej o 50%. W dwójce przejmujemy kontrolę nad dwoma bohaterami (wybieramy ich z czterech dostępnych) i schodzimy do losowo generowanych podziemi, aby siec i tłuc hordy wrogów. Szaleńcze tempo i bezkompromisowość to dwie najważniejsze cechy produkcji studia OrangePixel.

Wings!

Android: 8,99 zł

33% taniej niż zwykle możecie kupić androidową wersję zremasterowanego Wings! – strzelaniny lotniczej, która zadebiutowała w 1990 roku na komputerach Amiga. Akcja kultowego tytułu studia Cinemaware toczy się w latach 1916-18, a my wcielamy się w pilota 56 Szwadronu RAF, zasiadając za sterami samolotu Sopwith Camel. Nowa wersja oferuje kompletnie odświeżoną oprawę graficzną w rozdzielczości HD, nagraną od nowa ścieżkę dźwiękową, a także 5 ukrytych misji oraz alternatywne zakończenie gry.

Shadowmatic

iOS: ok. 4 zł

Użytkownicy iOS mogą kupić taniej udaną grę logiczną Shadowmatic, w której manipulujemy obiektami w celu uzyskania konkretnych cieni. Produkcja oferuje kilka godzin doskonałej zabawy, w czym duża zasługa przemyślanych zagadek i dobrze zbalansowanego poziomu trudności. Przy okazji zachwyca pełną detali szatą graficzną i klimatyczną ścieżką dźwiękową.

Wyprzedaż gier z serii Halo (iOS)

Microsoft przecenił iOS-owe wersji mobilnych odsłon serii Halo. W efekcie miłośnicy izometrycznych strzelanek mogą zaopatrzyć się w rozsądnej cenie w gry Halo: Spartan Assault i Halo: Spartan Strike. Akcja pierwszej z wymienionych toczy się między trzecią a czwartą odsłoną głównej serii, natomiast fabuła drugiej rozgrywa się równolegle do wydarzeń przedstawionych w części drugiej. Warto zauważyć, że obie pozycje możecie kupić w pakiecie (zaoszczędzicie w ten sposób 4 złote).

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: