Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2016, 15:42

autor: Adrian Werner

State of Mind nową przygodówką studia Daedalic Entertainment

Zespół Daedalic Entertainment zapowiedział grę State of Mind. Będzie to przygodówka science-fiction, opowiadająca o społeczeństwie, które ucieka ze świata rzeczywistego poprzez transfer swojej świadomości do świata wirtualnego .

STATE OF MIND W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Daedalic Entertainment
  • Wydawca: Daedalic Entertainment
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Nowy termin premiery: początek 2017 r.

Już jutro wieczorem wydawcy zorganizują pierwsze konferencje prasowe i zainaugurują tym samym kolejną edycję targów E3. Jak co roku, znalazło się kilka firm, które postanowiły zapowiedzieć nowe projekty trochę wcześniej, mając nadzieję, że w ten sposób pomogą im nie zniknąć w powodzi materiałów z największych produkcji. Tak właśnie postanowiło postąpić niemieckie studio Daedalic Entertainment, które ujawniło, że pracuje nad dystopijną przygodówką zatytułowaną State of Mind. Zmierza ona na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a jej premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku - State of Mind nową przygodówką studia Daedalic Entertainment  - wiadomość - 2016-06-11
Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku

Akcja gry toczyć się będzie w 2048 roku w Berlinie. Stworzona przez autorów wizja przyszłości nie należy do optymistycznych i w jej skład wchodzą elementy takie jak ciągłe wojny, błyskawicznie wyczerpujące się surowce oraz coraz bardziej skręcające w stronę orwellowskiego reżimu władze państwowe. Sytuacja jest tak zła, że ludzie zaczynają porzucać fizyczny świat poprzez zgrywanie swojej świadomości do systemów komputerowych i osiedlanie się w wirtualnej utopii znanej jako Miasto 5.

Gra opowie historię mężczyzny imieniem Richard Nolan, który wraz z żoną i córką postanowili odbyć taki właśnie cyfrowy exodus. Niestety, w przypadku bohatera coś poszło nie tak i w wirtualną rzeczywistość przeniosła się tylko część jego świadomości. W rezultacie w Berlinie pozostaje żywe ciało, w którym znajdują się już tylko fragmenty osobowości Nolana. Naszym zadaniem będzie znalezienie sposobu na dokończenie transferu i dołączenie do rodziny. Przy okazji natkniemy się na spisek, który może zmienić losy całej ludzkości.

W tracie kampanii pokierujemy kilkoma różnymi postaciami, zarówno tymi przebywającymi w Berlinie, jak i w Mieście 5. Podczas zabawy zajmiemy się eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Wszystko to ukazane zostanie za pomocą nietypowej oprawy graficznej, robiącej duży użytek z prostych geometrycznych brył, co nadaje całości lekko retrofuturystycznej stylistyki.

Firma Daedalic Entertainment będzie miała swoje stoisko podczas targów E3 i ma tam zaprezentować grywalną wersję State of Mind. Powinniśmy wtedy dostać pierwsze materiały video.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

State of Mind

State of Mind