Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2016, 15:42

autor: Adrian Werner

State of Mind nową przygodówką studia Daedalic Entertainment

Zespół Daedalic Entertainment zapowiedział grę State of Mind. Będzie to przygodówka science-fiction, opowiadająca o społeczeństwie, które ucieka ze świata rzeczywistego poprzez transfer swojej świadomości do świata wirtualnego .

STATE OF MIND W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Daedalic Entertainment
  • Wydawca: Daedalic Entertainment
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Nowy termin premiery: początek 2017 r.

Już jutro wieczorem wydawcy zorganizują pierwsze konferencje prasowe i zainaugurują tym samym kolejną edycję targów E3. Jak co roku, znalazło się kilka firm, które postanowiły zapowiedzieć nowe projekty trochę wcześniej, mając nadzieję, że w ten sposób pomogą im nie zniknąć w powodzi materiałów z największych produkcji. Tak właśnie postanowiło postąpić niemieckie studio Daedalic Entertainment, które ujawniło, że pracuje nad dystopijną przygodówką zatytułowaną State of Mind. Zmierza ona na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a jej premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku - State of Mind nową przygodówką studia Daedalic Entertainment  - wiadomość - 2016-06-11
Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku

Akcja gry toczyć się będzie w 2048 roku w Berlinie. Stworzona przez autorów wizja przyszłości nie należy do optymistycznych i w jej skład wchodzą elementy takie jak ciągłe wojny, błyskawicznie wyczerpujące się surowce oraz coraz bardziej skręcające w stronę orwellowskiego reżimu władze państwowe. Sytuacja jest tak zła, że ludzie zaczynają porzucać fizyczny świat poprzez zgrywanie swojej świadomości do systemów komputerowych i osiedlanie się w wirtualnej utopii znanej jako Miasto 5.

Gra opowie historię mężczyzny imieniem Richard Nolan, który wraz z żoną i córką postanowili odbyć taki właśnie cyfrowy exodus. Niestety, w przypadku bohatera coś poszło nie tak i w wirtualną rzeczywistość przeniosła się tylko część jego świadomości. W rezultacie w Berlinie pozostaje żywe ciało, w którym znajdują się już tylko fragmenty osobowości Nolana. Naszym zadaniem będzie znalezienie sposobu na dokończenie transferu i dołączenie do rodziny. Przy okazji natkniemy się na spisek, który może zmienić losy całej ludzkości.

W tracie kampanii pokierujemy kilkoma różnymi postaciami, zarówno tymi przebywającymi w Berlinie, jak i w Mieście 5. Podczas zabawy zajmiemy się eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Wszystko to ukazane zostanie za pomocą nietypowej oprawy graficznej, robiącej duży użytek z prostych geometrycznych brył, co nadaje całości lekko retrofuturystycznej stylistyki.

Firma Daedalic Entertainment będzie miała swoje stoisko podczas targów E3 i ma tam zaprezentować grywalną wersję State of Mind. Powinniśmy wtedy dostać pierwsze materiały video.

  1. Oficjalna strona gry