Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 11:15

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (2-8 października 2017)

Najważniejszą grą, która ukaże się na rynku w pierwszym tygodniu października, bez wątpienia będzie Forza Motorsport 7. Ponadto premierę będą miały między innymi Battle Chasers: Nightwar oraz konsolowe wersje theHunter: Call of the Wild.

Pierwszy tydzień października będzie dość spokojny, jeśli chodzi o premiery gier w Polsce i na świecie. Powód do zadowolenia w ciągu najbliższych siedmiu dni powinni mieć przede wszystkim fani wirtualnych wyścigów. Jutro na rynku oficjalnie zadebiutuje bowiem Forza Motorsport 7, czyli kolejna odsłona popularnej serii symulatorów samochodowych od studia Turn 10 oraz firmy Microsoft. Posiadacze wersji Ultimate mogą już bawić się w grze od piątku. Siódemka oddaje w ręce graczy ponad 700 aut (najwięcej w historii cyklu) - od egzotycznych supersamochodów, po klasyki z lat 30. Każdy wehikuł można modyfikować: podkręcać ich osiągi oraz manipulować przy wyglądzie zewnętrznym. Odpowiednio przygotowany pojazd wypróbujemy na trzydziestu wiernie odwzorowanych torach (między innymi legendarnym Nürburgringu, Brands Hatch czy Monzie), posiadających kilka różnych konfiguracji. Na trasach mogą panować różne warunki pogodowe – od słonecznego dnia (lub bezchmurnej nocy) po ulewny deszcz. Rzecz jasna nie pozostanie to bez wpływu na sposób prowadzenia pojazdu. Więcej informacji na temat Forza Motorsport 7 możecie znaleźć w naszym specjalnym kompendium:

Najnowsze dzieło studia Turn 10 przeznaczone jest na PC oraz Xboksa One. Tutaj możecie znaleźć jego oficjalne wymagania sprzętowe. Tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Warto również przypomnieć, że w dniu oficjalnej premiery gra otrzyma ogromny, 50-gigowy patch. Choć jego pobranie nie będzie konieczne do uruchomiania produkcji, należy pamiętać o zainstalowaniu łatki, aby mieć dostęp do całej zawartości.

Jak wypadnie Forza Motorsport 7 w bezpośredniej konfrontacji z wydanym niedawno Project CARS 2? - Premiery gier w Polsce (2-8 października 2017) - wiadomość - 2017-10-02
Jak wypadnie Forza Motorsport 7 w bezpośredniej konfrontacji z wydanym niedawno Project CARS 2?

Co prócz Forzy Motorsport 7 pojawi się na rynku w ciągu rozpoczynającego się właśnie tygodnia? 3 października w ręce graczy wpadnie Battle Chasers: Nightwar. Jest to „egranizacja” bardzo popularnego pod koniec lat 90. w USA komiksu, opowiadającego o przygodach grupy poszukiwaczy przygód w świecie, w którym magia i nauka współistnieją. W produkcji studia Airship Sindicate, złożonego z byłych pracowników Vigil Games (cykl Darksiders) oraz Joego Madureiry, autora komiksu, gracze wcielą się w bohaterów znanych z pierwowzoru i wyruszą w przygodę bardzo luźno powiązaną z oryginalną historią. Całość stanowi swoisty hołd dla klasycznych gier typu jRPG, między innymi Chrono Triggera, Phantasy Star czy Final Fantasy. Battle Chasers: Nightwar ma wyróżniać się atrakcyjną dla oka grafiką oraz efektownymi, wymagającymi starciami rozgrywanymi w trybie turowym. Grę od jutra będą mogli sprawdzić posiadacze pecetów, PlayStation 4 oraz Xboksa One. W późniejszym terminie ukaże się również wersja na Nintendo Switch.

Walka w Battle Chasers: Nightwar ma być bardzo wymagająca i satysfakcjonująca. - Premiery gier w Polsce (2-8 października 2017) - wiadomość - 2017-10-02
Walka w Battle Chasers: Nightwar ma być bardzo wymagająca i satysfakcjonująca.

Warto jeszcze wspomnieć, że dziś na rynku debiutują konsolowe wersje theHunter: Call of the Wild. Symulator myśliwego, który pierwotnie pojawił się na PC w lutym tego roku, zebrał dość mieszane opinie. Chwalono go przede wszystkim za jeden z najlepiej wykreowanych lasów w historii gier. Z drugiej strony dostało mu się za rozmaite błędy techniczne. Mimo wszystko jednak miłośnicy polowań powinni być z theHunter: Cal of the Wild zadowoleni.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Poniedziałek, 2 października

Wtorek, 3 października

Środa, 4 października

Czwartek, 5 października

Piątek, 6 października

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.