Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Inmates (PC)

Inmates PC

Gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego stworzona przez Davita Andreasyana i wydana przez firmę Iceberg Interactive. Gracz wciela się w mężczyznę imieniem Jonathan, który budzi się z koszmarnego snu w podejrzanej celi.

Przygodowe | horror | indie

PC Windows
Okładka Inmates (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5października2017

Inmates to narracyjna gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego wydana przez firmę Iceberg Interactive. Za jej produkcję odpowiada debiutujący twórca Davit Andreasyan.

Fabuła

Głównym bohaterem Inmates na platformę PC jest Jonathan, który budzi się z koszmarnego snu w podejrzanej celi. Nie ma pojęcia, w jaki sposób się tu znalazł ani czy na pewno się obudził, jak zapewnia go dochodzący z radia głos. Jakkolwiek by nie było, Jonathan jest zmuszony odkryć tajemnicę zrujnowanego kompleksu.

Mechanika

Pod względem rozgrywki Inmates nie odbiega zbytnio od podobnych przygodówek w stylu Amnesia: Mroczny Obłęd. Gracze eksplorują ponure lokacje starając się odkryć sekret ośrodka, po drodze rozwiązując dziwaczne zagadki. Jednak zamiast straszenia potwornymi wrogami produkcja kreuje ponury nastrój poprzez niepokojące sceny doświadczane przez głównego bohatera. Istotną rolę odgrywa interakcja z otoczeniem, niezbędna do odkrycia tajemnic gry.

Kwestie techniczne

Inmates na platformę PC powstał na silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu oferuje wysokiej jakości oprawę wizualną. Gra pozwala na sterowanie za pomocą klawiatury i myszki lub pada.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Inmates

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Inmates

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 470 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista/7/8/10 64-bit