Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions (3DS)

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions 3DS

Remake wydanej w 2003 roku na handheldzie Game Boy Advance gry zatytułowanej Mario & Luigi: Superstar Saga od studia AlphaDream i firmy Nintendo. Jest to niecodzienne, zręcznościowe RPG z turowym systemem walki.

RPG | turowe | 2D | Mario | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions (3DS)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

6października2017

6października2017

pudełko PL

6października2017

Nintendo eShop

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions na 3DS to remake wydanego w 2003 roku na handheldzie Game Boy Advance Mario & Luigi: Superstar Saga. Produkcja, oprócz oczywiście odświeżonej oprawy graficznej, oferuje także dodatkowe atrakcje, w tym obsługę figurek amiibo z serii Super Mario (wraz z projektem pojawiły się dwie nowe – Goomba i Koopa Troopa) czy też dodatkowy tryb Minion Quest: The Search for Bowser.

Fabuła

W Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions tytułowi bohaterowie, oraz ich odwieczny wróg Bowser, udają się do królestwa Beanbean, by odzyskać głos księżniczki Peach, który został skradziony podczas jednej z delegacji.

Mechanika

Tytuł jest niecodzienną, zręcznościową grą RPG wyposażoną w turowy system walki. Podczas zabawy kontrolujemy naraz dwie postacie – Mario i Luigiego. W trakcie eksploracji poruszamy tylko pierwszą postacią, a druga podąża za nią sama, jednak pozostałe akcje, np. skok, wykonujemy już oddzielnie, naciskając jeden z przycisków przypisanych do poszczególnych herosów. Zabawa przypomina klasyczne platformówki. Bracia chodzą, skaczą nad przepaściami oraz dysponują unikalnymi zdolności wykorzystywanymi podczas rozwiązywania prostych zagadek. Np. Luigi może walnąć Maria młotkiem, zmniejszając go, co umożliwia przedostanie się normalnie niedostępne miejsca.

Walka przebiega zupełnie inaczej niż eksploracja. W jej trakcie nie możemy się dowolnie poruszać – wyjątek stanowi unikanie ataków przeciwników. Lecący w naszą stronę „pocisk” da się bowiem przeskoczyć, wciskając przycisk w odpowiednim momencie. Pozostałe ruchy wykonujemy, wybierając jedną z dostępnych komend. Bohaterowie mogą np. skakać na głowy przeciwników, atakować wspomnianym młotkiem czy też wykonywać specjalne ciosy razem.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej w Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions na platformę 3DS znajduje się też niedostępny w oryginale tryb Minion Quest: The Search for Bowser. Prezentuje on wydarzenia z przygód braci Mario z perspektywy innych postaci – Kapitana Goomby, ShyGuya, Boo i kilku innych.

Kwestie techniczne

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions to klasyczny remake. Deweloperzy zachowali ten samy styl graficzny, ale zmienili modele postaci czy też zatroszczyli się o ładniejsze efekty świetlne. Wszystko to sprawia, że tytuł wygląda po prostu bardzo dobrze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149.90

Gry podobne do Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.