Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2009, 10:10

autor: Jiker

Pobierz za darmo Homeworld: Raider Retreat

Przetestuj za darmo poszerzoną demonstrację pierwszej odsłony cyklu Homeworld. Do dyspozycji graczy oddano w niej m.in. pełnowymiarowy tryb rozgrywki wieloosobowej przez sieć.

Seria Homeworld cieszyła się swego czasu sporym uznaniem wśród fanów kosmicznych strategii czasu rzeczywistego. Wysoki poziom poszczególnych odsłon odzwierciedlały również oceny wystawiane im przez krytyków (u nas każdorazowo w granicach 85%). Nie wszyscy jednak mieli okazję do zapoznania się z dziełem Relic Entertainment i Barking Dog Studios, czylitwórcami Homeworld: Cataclysm. Dochodziło do tego z bardzo różnych powodów. Teraz każdy chętny może przetestować poszerzoną wersję demonstracyjną pierwszej odsłony cyklu zupełnie za darmo.

Pobierz za darmo Homeworld: Raider Retreat - ilustracja #1

Produkcja Homeworld: Raider Retreat, bo o niej mowa, była swego czasu dodatkiem dołączanym do zamówionych przedpremierowo edycji Homeworld: Cataclysm, a więc drugiej odsłony cyklu Homeworld. Próbka umożliwiała wszystkim zainteresowanym przeprowadzenie testów części pierwszej. W ramach Raider Retreat oddano do naszej dyspozycji pięć misji z trybu single player, w tym jedno, ekskluzywne zadanie, którego w oryginalnej wersji Homeworlda nigdy nie było.

Dodatkowo wejście w posiadanie Raider Retreat uprawniało do przetestowania trybu sieciowego. W 2000 roku, kiedy to na rynek zawitał Homeworld: Cataclysm, opcja ta została jednak ograniczona wyłącznie do rywalizacji poprzez sieć LAN i uczestnictwa w misjach typu skirmish. Z okazji dziesiątej rocznicy wydania pierwszego Homeworlda firmy Relic Entertainment i GameRanger zdecydowały się jednak na udostępnienie poszerzonej wersji Homeworld: Raider Retreat, co powinno być dobrą zachętą do zapoznania się z tym historycznym już cyklem.

Nowe Raider Retreat oferuje bowiem współpracę z internetowym systemem firmy GameRanger (ułatwiającym zmagania w trybie wieloosobowym), dzięki czemu opcja sieciowa poszerzona została o pełnowymiarową rozgrywkę przez Internet. W jednej sesji może uczestniczyć do ośmiu graczy jednocześnie, co z pewnością jest wystarczającą zachętą do sprawdzenia, jak po około dziewięciu latach radzi sobie jeden z bardziej znanych kosmicznych RTS-ów. Szczególnie, że opcja sieciowa znana z Homeworld uważana jest za jedno z ciekawszych doświadczeń tego typu.