Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2019, 10:00

autor: Serek

Platige Image z nagrodą za trailer Metro Exodus

Studio Platige Image zdobyło główną nagrodę w kategorii Best Game Cinematic na kończącej się dzisiaj w Monachium konferencji animago. Otrzymało ją za trailer Artyom's Nightmare do gry Metro Exodus.

Trailer Metro Exodus zachwycił jury podczas animago. - Platige Image z nagrodą za trailer do Metro Exodus - wiadomość - 2019-11-05
Trailer Metro Exodus zachwycił jury podczas animago.

Około pięć tysięcy osób gościło na kończącej się dziś w Monachium konferencji animago - międzynarodowej imprezie poświęconej szeroko pojętej animacji. Dlaczego o tym piszemy? Bo animacja komputerowa jest nieodłączną częścią gier wideo. Wiedzą o tym również organizatorzy, którzy co roku wręczają wyróżnienia między innymi w kategorii „Najlepszy cinematic do gry wideo” (Best Game Cinematic). W tym roku otrzymało je polskie studio Platige Image za trailer Artyom’s Nightmare do gry Metro Exodus. Nagrodzony materiał możecie zobaczyć poniżej.

W imieniu całego studia nagrodę odebrali Daria Zienowicz, Tomasz Suwalski, Hubert Zegardło i Karol Klonowski. Co ciekawe, trailer Platige Image rywalizował z filmami promującymi gry, takie jak Cyberpunk 2077 oraz Outriders. „Najlepszy cinematic do gry wideo” można wręcz nazwać polską kategorią. Platige Image to firma znad Wisły, podobnie jak zespół odpowiedzialny za Cyberpunka, a zwiastun Outriders był produkowany na zamówienie rodzimego studia People Can Fly. Dla przypomnienia: w zeszłym roku w tej kategorii wygrał trailer gry OVERKILL’s The Walking Dead, a dwa lata temu zwiastun Beyond Good & Evil 2.

Należy nadmienić, że nie była to jedyna „growa” kategoria na animago. „Najlepsza grafika w grze” (Best In-Game Graphics) to poletko, na którym rywalizowały ze sobą produkcje z najlepszą oprawą wizualną (projekt postaci i lokacji, animacja, realizm, oryginalność oraz płynność gry). Tegorocznym zwycięzcą w tej kategorii został Shadow of the Tomb Raider, który pokonał Ghost Recon: Breakpoint oraz Utopia Syndrome.

Warto odwiedzić stronę animago. Znajduje się tam zatrzęsienie ciekawych animacji, zrealizowanych w różnych latach i wieloma technikami. Zawsze możecie również podesłać organizatorom swoje prace, bowiem konferencja ma charakter otwarty. Pełną listę zwycięzców tegorocznej edycji znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Metro Exodus - poradnik do gry
  3. Kompendium wiedzy o Metro Exodus