Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2014, 11:10

autor: Sarge

Pillars of Eternity zadebiutuje najpóźniej zimą 2014 roku

Od kilku dni mówiło się o tym, że gra Pillars of Eternity będzie miała swoją premierę w drugiej połowie bieżącego roku. Teraz twórcy potwierdzili, że tytuł ukaże się najpóźniej zimą. Produkcja cRPG studia Obsidian Entertainment została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Studio Obsidian Entertainment ogłosiło za pośrednictwem serwisu Kickstarter, że gra Pillars of Eternity ukaże się najpóźniej zimą 2014 roku. Oznacza to, że na debiut długo oczekiwanej produkcji cRPG poczekamy być może nawet do grudnia, o ile nie nastąpi kolejne opóźnienie. Od kilku dni było wiadomo, że premiera Pillars of Eternity odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku. Teraz tak naprawdę nie możemy stwierdzić niczego więcej, bo konkretna data wciąż nie jest znana. Wiadomo tylko, że deweloper nie wyklucza wydania swojego dzieła nawet w grudniu. Przy okazji twórcy zaprezentowali kilka nowych materiałów koncepcyjnych – poniższy materiał wideo przedstawia na przykład głowy postaci znanych pod nazwą Death Godlike. Są to istoty „pobłogosławione” przed narodzinami przez jednego lub więcej bóstw świata.

Na premierę gry Pillars of Eternity będziemy musieli poczekać nawet do końca tego roku - Pillars of Eternity zadebiutuje najpóźniej zimą 2014 roku - wiadomość - 2014-02-12
Na premierę gry Pillars of Eternity będziemy musieli poczekać nawet do końca tego roku

Od dłuższego czasu wiadomo, że studio inXile Entertainment odpowiedzialne za grę Torment: Tides of Numenera łączy siły z twórcami Pillars of Eternity przy opracowywaniu technologii napędzającej obie gry. Ostatnio współpraca weszła na nowy poziom, bo zespół inXile Entertainment zdobył licencję na wykorzystanie silnika Pillars of Eternity. Oznacza to, że deweloper będzie mógł skorzystać z większej liczby zasobów, co dobrze wróży grze Torment: Tides of Numenera.

Pillars of Eternity to pierwsza niezależna produkcja cRPG studia Obsidian Entertainment, odpowiedzialnego m.in. za takie tytuły jak Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, czy Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Gra ma stanowić prawdziwy powrót do korzeni gatunku, oferując rozgrywkę zbliżoną do jego klasycznych przedstawicieli. Pillars of Eternity zadebiutuje najpóźniej zimą 2014 roku m.in. w polskiej wersji językowej.