Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2014, 11:25

autor: Góral

Giermasz 2014 - 120 tys. sprzedanych gier w pierwszym dniu akcji CDP.pl i Biedronki

Dyrektor zarządzający w firmie CDP.pl, Michał Gembicki, ujawnił, że w pierwszy dzień wyprzedaży gier w sklepach sieci Biedronka, gracze kupili ponad 120 tys. egzemplarzy rozmaitych produkcji. Krótko pisząc, tegoroczny Giermasz już teraz jest wielkim sukcesem, a przypominam, że potrwa on do 23 lutego.

Biedronkowy Giermasz okazał się wielkim sukcesem już po pierwszym dniu.
Biedronkowy Giermasz okazał się wielkim sukcesem już po pierwszym dniu.

Michał Gembicki, dyrektor zarządzający w firmie CDP.pl, poinformował w serwisie społecznościowym Twitter, że podczas pierwszego dnia Giermaszu w sklepach sieci Biedronka sprzedano ponad 120 tys. gier. Akcję już dziś można więc uznać za ogromny sukces, a do jej zakończenia pozostało jeszcze kilkanaście dni. Oczywiście nie obeszło się też bez problemów. Dystrybutor rzucił do dyskontów ponad 400 tys. produkcji, jednak w Polsce jest ponad 2500 Biedronek, więc gracze w wielu przypadkach nie załapali się na upragnione tytuły, o czym zresztą sami informowaliście w komentarzach przy okazji naszej wcześniejszej wiadomości. Tak czy siak, w dalszym ciągu warto wybrać się na zakupy - być może uda się wyszperać jeszcze coś ciekawego.

Giermasz zorganizowano także w poniedziałek w sklepie CDP.pl, jednak zainteresowanie nim było tak duże, że serwery nie wytrzymywały obciążenia i zrobienie zakupów na platformie cyfrowej dystrybucji graniczyło z cudem. Firma przedłużyła więc promocję także na wtorek. Za 9,99 zł można było nabyć m.in. Wiedźmina 2, Hotline Miami czy też Medal of Honor.

W sklepach sieci Biedronka możecie znaleźć m.in. Chivalry: Medieval Warfare, DiRT 3, StarCraft: Brood War, Total War: SHOGUN 2 czy też Aliens: Colonial Marines, o ile oczywiście dopisze Wam szczęście. Pełną listę gier dostępnych na wyprzedaży znajdziecie w tym miejscu.