Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2009, 16:01

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Pierwszy film, obrazki oraz szczegóły Guild Wars 2

Mimo, że od zapowiedzi Guild Wars 2 minęło sporo czasu, w sieci brakowało szczegółowych informacji na temat tej świetnie zapowiadającej się kontynuacji jednej z lepszych gier MMO ostatnich lat. Zmieniły to targi gamescom – przed Wami pierwsze szczegóły Guild Wars 2.

Mimo że od zapowiedzi Guild Wars 2 minęło sporo czasu, w sieci brakowało szczegółowych informacji na temat tej świetnie zapowiadającej się kontynuacji jednej z lepszych gier MMO ostatnich lat. Zmieniły to targi gamescom – przed Wami pierwsze szczegóły Guild Wars 2.

Pierwszy film, obrazki oraz szczegóły Guild Wars 2 - ilustracja #1

Fabuła zostanie zbudowana wokół wydarzeń mających miejsce 250 lat po tych znanych z pierwszej części gry. Rasom zamieszkującym uniwersum gry zagrażać będą starożytne smoki - z głębi oceanu powróci Elder Dragon of Orr. Gracze zmuszeni zostaną do stawienia czoła nowym zagrożeniom.

Tyle jeśli chodzi o rys fabularny, jednak zdecydowanie ważniejsze wydają się informacje dotyczące samej rozgrywki i zmian wprowadzonych przez studio ArenaNet. Przede wszystkim w Guild Wars 2 zrezygnowano ze świata składającego się praktycznie w całości z instancji na rzecz w pełni stałego i dostępnego dla wszystkich uniwersum. W nowym tytule nie uświadczymy też tradycyjnych questów, będących charakterystycznym elementem praktycznie wszystkich gier MMO i RPG. Zamiast nich przemierzający świat GW2 bohaterowie mają brać udział w specjalnych eventach. Prezes ArenaNet ujawnił, że będą to wydarzenia, które zachęcą graczy do wspólnej eksploracji całego świata. A ten ma tętnić własnym życiem, dzięki dużej roli postaci NPC. Przykładowo – jedną drogą możemy podróżować tysiące razy i nie spotkamy na niej żywego ducha, jednak za którymś razem zobaczymy tam przejeżdżającą karawanę. Możliwe będą również sytuacje, w których trafimy na grupę centaurów atakujących twierdzę, a jeśli zjawimy się w tej lokacji chwilę później, będzie ona już okupowana przez postacie NPC.

W Guild Wars 2 wprowadzony zostanie również rozbudowany crafting, twórcy chcą bowiem, aby interakcja między graczami była bardziej rozbudowana i nie ograniczała się tylko do walki. Stosunki między zamieszkującymi świat mają być również stymulowane przez inne nowe elementy gry, jednak przedstawiciele ArenaNet nie zdecydowali się na przekazanie większej ilości konkretów w tej kwestii.

Zachowano również wolność wyboru związaną z preferencjami graczy dotyczącymi sposobu rozgrywki. GW 2 dalej ma być produkcją, w której świat będzie można przemierzać w pojedynkę, z użyciem towarzysza lub też w większej drużynie złożonej z paru postaci.

Jednym z najciekawszych elementów nowego Guild Wars 2 ma być możliwość eksploracji rozległych podwodnych terenów. Będzie ona dostępna dla wszystkich ras w grze, a przypomnijmy, że w GW 2 jest ich pięć: Ludzie, Charr, Norn, Asura i Sylvari.

Razem z tymi rewelacjami do sieci trafiły również pierwsze obrazki z Guild Wars 2. Cały ich komplet możecie zobaczyć pod tym adresem, a kilka wybranych prezentujemy poniżej. Dostępny jest również pierwszy trailer. Jeśli jesteście zainteresowani tą grą, w sieci jest jeszcze sporo ciekawych publikacji. Serwis IGN.com publikuje wywiad z twórcami Guild Wars 2, na łamach Eurogamer.com znajdziecie obszerną zapowiedź, a dość ciekawy FAQ został przygotowany przez redakcję Voodoo Extreme.

Pierwszy film, obrazki oraz szczegóły Guild Wars 2 - ilustracja #2
Pierwszy film, obrazki oraz szczegóły Guild Wars 2 - ilustracja #3
Pierwszy film, obrazki oraz szczegóły Guild Wars 2 - ilustracja #4