Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2009, 09:40

Pierwsze screeny z MMO LEGO Universe

W sieci zadebiutował pierwszy zestaw zrzutów ekranowych z pecetowej gry MMO LEGO Universe. Zgodnie z oczekiwaniami produkcja opracowywana przez studio Net Devil (autorzy m.in. Jumpgate: Evolution i Auto Assault) prezentuje się na nich niezwykle kolorowo, co powinno przekonać do niej przede wszystkim młodszych fanów sieciowej rozgrywki.

W sieci zadebiutował pierwszy zestaw zrzutów ekranowych z pecetowej gry MMO LEGO Universe. Zgodnie z oczekiwaniami produkcja opracowywana przez studio Net Devil (autorzy m.in. Jumpgate: Evolution i Auto Assault) prezentuje się na nich niezwykle kolorowo, co powinno przekonać do niej przede wszystkim młodszych fanów sieciowej rozgrywki.

Pierwsze screeny z MMO LEGO Universe - ilustracja #1

Na screenshotach ukazane zostały zróżnicowane lokacje. Znalazło się wśród nich miejsce budowy wielkiego mostu, orientalna kraina pod nadzorem wojowników ninja, centrum kosmiczne, atak wielkiego robota, scena wyrwana żywcem z pirackich filmów, a nawet ujęcia z procesu tworzenia wirtualnego awatara. Twórcom udało się jednak przedstawić wszystko w bardzo przyjaznym stylu, z którego słynie duńska firma LEGO. Warto w tym momencie zauważyć, że bezpieczeństwo młodych graczy będących głównymi odbiorcami LEGO Universe jest dla twórców i LEGO Group priorytetem. Dlatego też wprowadzą do gry wiele systemów mających je zapewnić.

Rozgrywka w LEGO Universe będzie miksem wielu najpopularniejszych gatunków. Oprócz cech charakterystycznych dla produkcji MMO znajdziemy tu odwołania do strategii czasu rzeczywistego, gier wyścigowych oraz przygodówek. Całość zostanie również oparta na zasadzie współpracy pomiędzy graczami. Będą oni nie tylko realizować zadania i misje w pojedynkę, ale również uczestniczyć w wyzwaniach wymuszających kooperację. Chodzi tu m.in. o sytuacje, w których celem questa będzie np. wybudowanie jakiejś struktury, lub też wzięcie udziału w starciu pomiędzy różnymi frakcjami (piraci kontra ninja?).

LEGO Universe zostanie wydane najwcześniejszej w 2010 roku. Pierwotnie debiut miał nastąpić jeszcze w tym roku, lecz z uwagi na świetne wyniki finansowe LEGO Group firma zdecydowała o zmianie planów. Dzięki temu studio Net Devil otrzymało dodatkowy czas na dopracowanie produkcji, na którą czeka wielu fanów słynnych klocków. Jedną z najciekawszych nowości zastosowanych w LEGO Universe ma być możliwość przeniesienia stworzonego przez gracza wirtualnego awatara do rzeczywistego świata. Dokonamy tego przy użyciu narzędzi wzorowanych na usłudze Lego Concept Designer.

Pierwsze screeny z MMO LEGO Universe - ilustracja #2
Pierwsze screeny z MMO LEGO Universe - ilustracja #3
Pierwsze screeny z MMO LEGO Universe - ilustracja #4
Pierwsze screeny z MMO LEGO Universe - ilustracja #5

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej