Pierwsze recenzje Wiedźmina na Zachodzie

Na łamach serwisu IGN pojawiła się pierwsza, amerykańska recenzja gry Wiedźmin. Debiutancki produkt firmy CD Projekt Red otrzymał za Oceanem bardzo wysoką ocenę i dodatkowo został wyróżniony znakiem jakości (Editor’s Choice Award) przyznawanym przez witrynę.

Krystian Smoszna

Na łamach serwisu IGN pojawiła się pierwsza, amerykańska recenzja gry Wiedźmin. Debiutancki produkt firmy CD Projekt Red otrzymał za Oceanem bardzo wysoką ocenę i dodatkowo został wyróżniony znakiem jakości (Editor’s Choice Award) przyznawanym przez witrynę.

Pierwsze recenzje Wiedźmina na Zachodzie - ilustracja #1

W szczegółowym podsumowaniu Wiedźmin najsłabszą notę (6.5) zaliczył w Prezentacji. Autorowi recenzji nie podobały się m.in. zawarte w grze błędy oraz długi czas ładowania poszczególnych lokacji. W pozostałych kategoriach produkt spisał się bardzo dobrze, co zaowocowało też wysoką oceną końcową – 8.5 w dziesięciopunktowej skali. Swoją opinię na temat polskiej gry wydał również serwis Eurogamer. Tutaj niestety przygody Geralta otrzymały niższą, ale całkiem niezłą notę, mianowicie 7/10.

Już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych recenzji, gdyż gra ma dziś swoją oficjalną premierę na amerykańskim rynku. Jeśli chcecie zapoznać się z naszym zdaniem, zapraszamy do lektury obszernego tekstu przygotowanego przez Shucka, który zlokalizowany jest w tym miejscu.

The Witcher

Wiedźmin

The Witcher

PC
po premierze

Data wydania: 26 października 2007

Informacje o Grze
8.6

GRYOnline

8.9

Gracze

OCEŃ
Oceny
  • Atari / Infogrames
  • CD Projekt RED
  • PC
Podobało się?

1

Krystian Smoszna

Autor: Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

Kalendarz Wiadomości

październik
Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2012-05-14
23:59

Dawero Junior

czy to to ?

Komentarz: Dawero
2007-10-30
21:22

zanonimizowany52907 Senator

http://www.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher/index.html?tag=result;title;0

user score: 9.0 :D
critic score wzieli z eurogamer`a :s

Komentarz: zanonimizowany52907
2007-10-30
16:48

yasiu Legend

yasiu

3misie3 - z twojej ostatniej wypowiedzi wynika, ze nie lubisz pijusa osobiscie ;) ja tez go osobiscie nie lubie, ale jego tworczosc owszem.

grajac w wiedzmina dobrze jest znac to co wyplodzil AS chocby po to, zeby zalapac wszystko co sie w grze dzieje, bez tego naprawde sporo moze umknac (z tego co czytalem, bo na razie jestem na poczatku pierwszego aktu)

i jeszcze jedno - mam wrazenie, ze na zachodzie taka konwencja fantasy nie jest do konca znana, to tez moze nieco zawazac na ocenie :)

Komentarz: yasiu
2007-10-30
16:38

BuncoleX Konsul

BuncoleX

Co racja to racja, 3 mis ma racje, saga im blizej konca tym nudniejsza.

Komentarz: BuncoleX
2007-10-30
16:27

zanonimizowany465155 Konsul

provos ===> nie lubie go. Znam i nie lubie. Dla mnie jest zakompleksionym, zadufanym dupkiem. A po alkoholu robi sie jeszcze gorszy... Nie lubie dziada i juz :)
A z Wiedzmina to bardzo lubie opowiadania, saga imho im blizej konca tym gorzej.

Komentarz: zanonimizowany465155

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl